Evdermia – Palmogen Hair Lotion

2,500 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Palmogen Hair Lotion

Locioni i flokëve Palmogen ushqen flokët nga rrënja dhe rindërton keratinën, proteinën kryesore të flokëve. Falë përmbajtjes me saw palmetto, pengon shndërrimin e testosteronit në dihidrotestosteron dhe për këtë arsye rekomandohet për alopecinë e tipit androgjenik.

Indikohet për rastet e rënies së flokëve, rrallimit të flokëve, brishtësisë së flokëve, nxitjen e rritjes së tyre, dhe reduktimit të yndyrës. Përbërja e tij është jo e yndyrshme dhe nuk i yndyros flokët. Përbërësit nuk ndikojnë në trup dhe e bëjnë produktin absolutisht të sigurt.

Përmban:

 • Ekstraktin e bimës së saw palmetto
 • Cisteinë
 • Metioninë
 • Biotina
 • Nikotinamidi
 • Allantoin
 • Panthenol
 • Hyaluramine

Vetitë:

 • Kontribuon në stimulimin dhe forcimin e flokëve
 • Mbron flokët nga rënia
 • I jep flokëve shkëlqim dhe volum
 • Ndihmon në rritjen e flokëve

I përshtatshëm për të gjitha llojet e skalpit.

Për të rriturit dhe fëmijët mbi 10 vjeç.

Udhëzime mbi përdorimin

Dy herë në ditë me gjashtë spërkatje në lëkurën e kokës (jo nga larg), me aplikatorin special të përfshirë në paketim. Aplikojeni lehtë në mënyrë që të përthithet.

Nuk ka nevojë per shpërlarje pas aplikimit.

Firma

Evdermia

Mosha

10+

Forma

Flakon me spray

Sasia

50ml

Saw palmetto plant extract
Cysteine
Methionine
Biotin (vitamin h)
Nicotinamide (vitamin pp)
Allantoin
Panthenol
Ialuramina

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Evdermia – Palmogen Hair Lotion”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART