EVA Intima – Lactic Ovules

1,600 Lekë

Ovula vaginale që rregullojnë dhe ruajnë ph vaginal

Përshkrimi i Produktit

EVA Intima Lactic Ovules

Lactic Ovules me acid laktik dhe glikogjen është krijuar për të rikthyer menjëherë pH vaginal në vlerën e tij normale, duke ndihmuar florën normale vaginale. Në të njëjtën kohë lehtëson simptomat si: hipersekretimi, kruajtje, acarim dhe djegie për shkak të infeksioneve bakteriale apo gjendjeve të tjera si dhe ofron një ndjesi lehtësimi dhe freskie falë ekstrakteve të kamomilit dhe aloes që përmban.

 • Kontribuon në krijimin e një mjedisi të përshtatshëm për mbijetesën dhe mirëmbajtjen e laktobacileve të dobishme.
 • Parandalon problemet për shkak të ndryshimeve në pH vaginal pas menstruacioneve, në grupet vulnerabël : si gratë në postmenopauzë, diabeti mellitus etj.
 • Forcon mekanizmat mbrojtës lokalë dhe redukton shfaqjen e acarimeve të vogla.
 • Nuk përmban substanca mjekësore, hormone, ngjyrues sintetike dhe aromë.

Përbërësit kryesorë:

 • Acid laktik – rregullues i ph vaginal
 • Glikogjen – prebiotik
 • Chamomilla Recutita – efekt zbutës
 • Aloe Barbadensis – efekt hidratues

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikimi bëhet natën para gjumit, duke e vendosur ovulën vaginale thellë në vaginë nëpërmjet gishtit tregues.

 • Në vaginit, përdoret si shtesë përvec medikamenteve dhe pas trajtimit afatgjatë me antibiotikë ose kontraceptivë:  aplikojeni çdo ditë për 7 ditë.
 • Masa parandaluese: një aplikim në javë.
 • Gjatë menopauzës, një aplikim çdo tre ditë.
 • Pas menstruacioneve, një aplikim në ditë për tre ditë.
Firma

Eva Intima

Mosha

18+

Forma

Ovula

Sasia

10

Lactic Acid, Glucogen, Chamomilla Recutita, Aloe Barbadensisa

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “EVA Intima – Lactic Ovules”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART