- 15%

Esi – Le Dieci Erbe Psillio

Original price was: 1,960 Lekë.Current price is: 1,666 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Esi – Le Dieci Erbe Psillio

Suplement ushqyes 100% bimor, me bazë Psilliumi dhe Kumbulle. Fara e Psillium (Plantago Ovata) përmban sasi të larta të mucilagjeve: komplekse polisakaridesh që futen në kategorinë e fibrave të tretshme. Veçoria kryesore e këtyre fibrave është të bymehen në prani të ujit dhe të rrisin masën e tyre deri në 25 herë. Pradaj pas marrjes së një sasie të mjaftueshme uji këto mucilagje janë përgjegjëse për përfitimet e Psyllium:

 • Ndihmon krijimin e volumit dhe konsistencës normale të feçes dhe rregullimin e tranzitit interstinal
 • Ka një veprim zbutës dhe qetësues në sistemin tretës
 • Ndihmon përthithjen e nutrientëve dhe metabolizimin e yndyrnave

Përbërja

Udhëzime mbi përdorimin

Përdorni 1 deri në 3 bustina në ditë. Preferohet me stomak bosh gjatë ditës dhe jo në darkë. Secila bustinë duhet tretur mirë në 200ml ujë dhe të pihet menjëherë.

Kujdes! Mbajeni larg fëmijëve nën 3 vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet nuk duhet të konsiderohen zëvendësim të një diete të balancuar dhe jetesës së shëndetshme. Tejkalimi i dozës mund të sjell efekt laksativ. Mos e merrni të kombinuar me suplemente apo mjekime të tjera.

Firma

ESI

Mosha

Të gjithë

Forma

Bustina

Sasia

20

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Esi – Le Dieci Erbe Psillio”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART