ESI – Normolip 5

1,320 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Normolip 5

Një suplement dietik që ndihmon në mirëmbajtjen e niveleve të shëndetshme të kolesterolit.

Ky suplement ushqimor është përftuar nga kombinimi i orizit të kuq të fermentuar (Monascus purpureus), kromit, Gamma Oryzanol, koenzimës Q10 dhe policosanoleve. Studimet klinike tregojnë: -27% LDL kolesterol në 2 muaj*.

 • Policosanolet ndihmojnë në mirëmbajtjen e niveleve normale të kolesterolit në gjak.
 • Efekte të kënaqshme përfitohen me marrjen ditore të 10mg Monacoline K.
 • Kromi ndihmon në mirëmbajtjen e niveleve normale të sheqerit në gjak.

*Studimet u kryen nga: Di.M.I., U.O. Clinic of Internal Medicine 1, Dyslipidemias Surgery at the University of Genoa.

Naturcaps janë kapsula të përbëra nga fibra bimore. Këto kapsula janë tërësisht natyrore dhe nuk përmbajnë ngjyrues; janë lehtësisht të tretshme dhe të përshtatshme për vegjetarianët dhe veganët.

Udhëzime mbi përdorimin

1 kapsulë në ditë me ujë

Kujdes: Mbajeni larg fëmijëve nën moshën 3 vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet nuk duhet të konsiderohen zëvendësues të një diete të balancuar dhe një jetese të shëndetshme. Mos e përdorni gjatë shtatzanisë, gjatë ushqyerjes me gji apo gjatë trajtimit me medikamente që trajtojnë nivelet e larta të yndyrnave.

Informacion Shtesë

Firma

ESI

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

60, 30

Ingredients by daily dose
Ferm. red rice tit. 5%200 mg
Gamma Oryzanol90 mg
Coenzyme Q1010 mg
Policosanol 5 mg
Chromium200 mcg
Components
Fermented Red Rice
Gamma-oryzanol
Coenzyme Q10
Policosanol
Chromium
It doesn’t contain
Added sugar
Artificial colors
Artificial flavors
Dairy products
Gluten
GMO
Lactose
Preservatives

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “ESI – Normolip 5”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART