- 15%

ESI – Multicomplex për të rritur

Original price was: 1,100 Lekë.Current price is: 935 Lekë.

(Multicomplex for Adults)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Suplement me multivitamina dhe minerale për të rritur

Ky suplement dietik përmban 13 vitamina dhe 12 minerale që ndihmojnë trupin në furnizimin me nutrientë kur kanë nevoja të shtuara fizike ose kur dieta e vetme nuk i mbulon kërkesat trupore. Kjo është një formulë e plotë dhe e balancuar në mbështetje të vlerave referencë nutricionale (NRV)

Përdorimi

1 tabletë në ditë

Kujdes: Kujdes mbajeni larg fëmijëve nën 3 vjeç. Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet nuk duhet të konsiderohen si një zëvendësim i një diete të balancuar dhe një jetese të shëndetshme.

Weight 0.143 kg
Firma

ESI

Linja

Multicomplex

Mosha

20+

Forma

Tableta

Sasia

30

Përbërësit dhe dozat ditore (1 tab.)

 • Vitamin A800.0 mcg
 • Thiamine (Vit.B1)1.1 mg
 • Riboflavin (Vit.B2)1.4 mg
 • Niacin (Vit.PP)16.0 mg
 • Vit. B5 (pantothenic acid)6.0 mg
 • Vitamin B61.4 mg
 • Vitamin H (Biotin)50.0 mcg
 • Folate (folic acid)200.0 mcg
 • Vitamin B122.5 mcg
 • Vitamin C80.0 mg
 • Vitamin D5.0 mcg
 • Vitamin E 12.0 mg
 • Vitamin K30.0 mcg
 • Chloride120.0 mg
 • Chromium40.0 mcg
 • Iron 5.4 mg
 • Iodine105.0
 • Calcium215.0 mg
 • Phosphorus105.0 mg
 • Magnesium100.0 mg
 • Manganese2.0 mg
 • Molybdenum25.0 mcg
 • Copper0.5 mg
 • Selenium30.0 mcg
 • Zinc6.0 mg

Nuk përmban:
Sheqer të shtuar, përmirësues të shijes, nënprodukte të qumështit, Glute, GMO, Laktozë, konservantë

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “ESI – Multicomplex për të rritur”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART