- 15%

ESI – Erbaven Retard

Original price was: 1,300 Lekë.Current price is: 1,105 Lekë.

In stock

Përshkrimi i Produktit

ESI – Erbaven Retard

Erbaven Retard është një suplement ushqimor që lehtëson në mënyrë efektive simptomat e shkaktuara nga pamjaftueshmëria e lehtë venoze, si rëndimi dhe ënjtja e këmbëve.

 • Me Troxerutin dhe ekstrakte bimore, parimet e të cilave lëshohen në trup në mënyrë të zgjatur.
 • Promovon kullimin, mikroqarkullimin dhe mbron enët e gjakut.
 • Këmbë të lehta dhe të pushuara.
 • Vetitë dhe përfitimet e Erbaven Retard
 • Erbaven Retard indikohet tek të rriturit për të përmirësuar furnizimin me gjak në gjymtyrët e poshtme.

Troxerutin – Lehtëson simptomat e pamjaftueshmërisë së lehtë venoze në këmbë (shqetësim, rëndim, shtrëngim, ndjesi shpimi gjilpërash dhe kruajtje në zgjerimet e venave të këmbës).

Horse chestnut – Ka veti alogistike, falë të cilave parandalon formimin e edemës. Mbron kapilarët venoz dhe stimulon qarkullimin.

Red vine –  Nxit qarkullimin venoz dhe zvogëlon ndjenjën e rëndimit në këmbë.

Centella asiatica – Ka veti të dobishme alogistike kundër insuficiencës venoze. Lehtëson këmbët e lodhura dhe ndjesi shpimi gjilpërash të shkaktuara nga qarkullimi i dobët.

Butcher Forcon muret e enëve të gjakut, trajton insuficiencën venoze dhe lufton mbajtjen e lëngjeve falë veprimit të saj diuretik.

Bilberry Zgjeron enët e gjakut dhe ul presionin e gjakut. Forcon muret e kapilarëve dhe ndihmon në përmirësimin e zgjerimit të venave.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 tabletë, mundësisht në mëngjes me shumë ujë.

Mbajeni larg fëmijëve.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Produkti nuk duhet të konsiderohet si një zëvendësues i një diete të larmishme.

Tek gratë në laktacion, konsultohuni me një profesionist shëndetësor.

Nuk rekomandohet për gratë shtatzëna, pasi centella asiatica mund të jetë oksitocike (abortuese).
Nuk rekomandohet në ulçerat gastroduodenale. Tregohet se troxerutina nuk ndërvepron me antikoagulantë të tipit warfarin.

Ruani në një vend të freskët dhe të thatë.

 

Firma

ESI

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

Ingredients by daily dose
Troxerutin300 mg
Horse chestnut dry extract tit.3-4%60 mg
Asian Pennywort dry extract tit. 2%30 mg
Red Vine dry extract tit. 5%30 mg
Rusco dry extract tit. 5%20 mg
Bilberry dry extract tit. 15%20 mg
Components
Troxerutin
Horse chestnut
Centella
Red Grapevine
Butcher’s Broom
Bilberry
It doesn’t contain
Dairy products
Gluten
GMO
Lactose

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “ESI – Erbaven Retard”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART