- 15%

Esi – Bio Collagenina

4,420 Lekë

Kombinimi më efektiv i Kolagjenit me Acidin Hialuronik dhe përbërësve të tjerë si Resveratroli (antioksidant i fuqishëm), ekstrakti nga Boronica, Vitamina C, Zinku dhe Bakri, në flakonçin 30ml, me shijen e shkëlqyer të Guavës Tropikale.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Për një organizëm jo vetëm të bukur por dhe të shëndetshëm

Ideale për përsonat e stresuar, ata që duan të luftojnë rrudhat e moshës, ata që punojnë në ambjente të mbyllura (me ajër të kondicionuar ku lëkura dehidratohet), personat e ekspozuar në diell, ata që nuk kanë një dietë të mirë ushqimore, si dhe nënat e reja pas shtatzanisë. Ushqyes për lëkurën, flokët, artikulacionet ligamentet dhe muskujt.

Meqë flakonçini është 30 ml dhe një përdorimësh, kjo e bën të jetë komod për tu marrë me vete, dhe të sigurtë ndaj kontaminimeve.

Përmbajtja:

Kolagjen (5000 mg): Eshtë komponent natyral i organizmit tonë. Femrat e kanë të strukturuar dhe në artikulacione, ligamente e muskuj. Në trupin tonë gjenden 2 lloje të ndryshme kolagjeni.

Kolagjeni tipi 1: Eshtë përgjegjës për forcën, qëndrueshmërinë dhe tonifikimin e lëkurës

Kolagjini tipi 2: Ndihmon në mbajtjen e artikulacioneve të forta dhe të shëndetshme.

Acidi Hialuronik (20 mg): Eshtë një nga komponentët kryesorë të indit lidhës. Bën absorbimin dhe mbajtjen e ujit në trup duke ruajtur nivelet e duhura të hidratimit. Kjo influencon kreatinën të bëhet më elastike duke dhënë kështu lëkurë të shëndetshme, të re dhe të shndritshme.

Resveratroli (50 mg): Antioksidant i fuqishëm me veprim anti-plakje.

Vitamina C (80 mg): Kontribuon në formimin e kolagjenit për funksionet normale të lëkurës. Falë aftësive antioksidante ndihmon në mirëmbajtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Ekstrakt frut Boronice (150 mg): Përmban antioksidantë me aftësi të mira në elasticitetin dhe shkëlqimin e lëkurës së fytyrës duke forcuar paretet e enëve të gjakut duke kundërvepruar kështu në proçesin e plakjes.

Bakër (0.5 mg): Mbron lëkurën nga stresi oksidativ. Eshtë një element esencial që ndikon në pigmentizimin normal të lëkurës.

Zinku (1.5 mg): Kontribuon në mbajtjen e një lëkure të pasur dhe të shëndetshme. Garanton mbajtjen në normalitet të qelizave të epidermës. Ndihmon në trajtimin e akneve dhe është efektiv në shërimin e plagëve.

Dozimi: 1 flakonçinë në darkë para gjumit.

Nuk përmban gluten dhe sheqer. (Si ëmbëlsues është përdorur ekstrakti natyral i gjethes Stevia)

0/5 (0 Reviews)
Firma

ESI

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakonçina

Sasia

10 (x 30ml)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Esi – Bio Collagenina”

LART