- 15%

Esi – Aloedermal Intimaid, larës intim delikat me kamomil

Original price was: 1,000 Lekë.Current price is: 850 Lekë.

Larës intim delikat me kamomil

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Esi – Aloedermal Intimaid kamomil

Aloedermal Intimaid Kamomil është një pastrues intim delikat falë përbërësve me origjinë natyrore që sigurojnë mbrojtjen e duhur të zonës intime. Pastron në mënyrë efektive dhe të butë, duke lënë të pandryshuara parametrat fiziologjikë të lëkurës. Pastrimi i duhur i mukozave ndihmon në parandalimin e shfaqjes së acarimeve të vogla dhe siguron mbrojtje.

Aloe Vera ushtron një veprim hidratues dhe ushqyes në lëkurë dhe mukozë, për më tepër, falë karakteristikave të tij qetësuese rekomandohet përdorimi pasi është efektiv ndaj irritimeve lokale. Prania e sherebelës dhe kamomilit, acidit laktik dhe vajrave esencial të rozmarinës dhe eukalipt forcojnë vetitë dekongjestive dhe freskuese të produktit.

Tea Tree Oil është një vaj esencial që rrjedh nga distilimi me avull i gjetheve Melaleuca Alternifolia dhe është i njohur për vetitë e tij antimikrobike. Shkumëzimi i pakët vjen për shkak të natyrshmërisë së produktit dhe mungesës së agjentëve sintetikë të shkumëzimit.

Produkt hipoalergjik me origjinë natyrale, pa konservantë, ngjyrues, parfum apo paraben. I nënshtruar testeve alergjike, dermatologjike dhe mikrobakteriologjike.

Udhëzime mbi përdorimin

Lahuni me produktin dhe më pas shplahuni  me ujë te bollshëm. Mund ta përdorni sa herë të doni, sipas nevojës tuaj.

Firma

ESI

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

menthol; chamomile; sage tea tree oil; sweet orange; cedar; eucalyptus; rosemary

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Esi – Aloedermal Intimaid, larës intim delikat me kamomil”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART