- 15%

ESI – Xhel Aloe Vera me vaj argani

Original price was: 1,100 Lekë.Current price is: 935 Lekë.

Xhel hidratues dhe ushqyes

Përshkrimi i Produktit

Xhel hidratues dhe ushqyes me Aloe Vera dhe vaj Argani

Ky xhel ka në përmbajtjen e tij vaj argani dhe ekstrakt të bimës së aloe verës (e rritur pa përdorimin e pesticideve), e përshtatshme veçanërisht për ushqyerjen dhe hidratimin e lëkurës së thatë dhe të dëmtuar. Përmbajtja e polisakarideve në këtë xhel ndihmon në ruajtjen e balancës hidrolipidike të lëkurës.

Ky produkt falë përmbajtjes së Aloe Verës është i përshtatshëm për qetësimin e irritimeve, skuqjeve, djegieve dhe në rastet e ekspozimit të zgjatur në diell.
Vaji i Arganit njihet për aftësitë e tij ushqyese, zbutëse dhe tonifikuese të lëkurës. Ai është gjithashtu efektiv si një trajtim kundër plakjes së lëkurës dhe për largimin e strijave.

Është i përshtatshëm pët të gjithë llojet e lëkurave, nuk është i yndyrshëm dhe përthithet lehtësisht.

Përdorimi
Apliko një sasi të mjaftueshme të xhelit në lëkurë dhe masazhoje lehtësisht.

Kujdes
Ky është një produkt dermo-kozmetik vetëm për përdorim të jashtëm.
Mbaje larg fëmijeve.

Firma

ESI

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

200ml

Water, Argania Spinosa Kernel Oil, Aloe Barbadensis, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate

Nuk përmban
Parabene, Parfume, SLES dhe SLS

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “ESI – Xhel Aloe Vera me vaj argani”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART