Zbritje

ESI – Aloe Vera Gel + Tea Tree Oil

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 850 Lekë.Current price is: 722.50 Lekë.

Xhel i Aloe Verës me vaj të pemës së Teas për lëkurë të thatë dhe të irrituar.

Përshkrimi i Produktit

Ky xhel është i përbërë nga ekstrakti i Aloe Verës (të rritur pa ndihmën e pesticideve) dhe është i përshtatshëm për hidratimin e lëkurave të thata dhe të dëmtuara. Për shkak se ky produkt përmban polisakaride ndihmon në mirëmbajtjen e ekuilibrit hidrolipidik të lëkurës dhe ndihmon në tonifikimin e saj.

Ky produkt është veçanërisht i përshtatshëm për qetësimin e irritimeve, skuqjeve, djegieve dhe lëkurës së ekspozuar për një kohë të gjatë në diell.

Gjithashtu ky produkt ka në përbërjen e tij vitaminë E, që përdoret për të mbrojtur lëkurën ndaj oksidimit të lipideve. Nga ana tjetër vaji i pemës së Teas (e njohur ndryshe me emrin melaleuca) është i njohur për vetitë antimikrobike.

I përshtatshëm për të gjithë llojet e lëkurës. Ky xhel nuk është i yndyrshëm dhe absorbohet me lehtësi nga lëkura.

Përdorimi
Apliko një sasi të mjaftueshme xheli në lëkurë dhe masazhoje deri sa të përhapet njëtrajtësisht.

Kujdes
Mbaj larg fëmijëve nën 3 vjeç!
Ky është një produkt dermo-kozmetik vetëm për përdorim të jashtëm!

Informacion Shtesë

Firma

ESI

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

100ml, 200ml, 500ml

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl acetate (Vit. E), Melaleuca Alternifolia Leaf Oil (Tea Tree), Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Benzoic Acid, Linalool, Limonene.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për ESI – Aloe Vera Gel + Tea Tree Oil
 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Me i mire se cdo after sun ne treg! E qeteson lekuren direkt pas aplikimit dhe e le te bute.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART