Erbavita – Supplement B

1,200 Lekë

Suplement dietik me vitamina dhe kripëra minerale.

• Vitamina dhe minerale të domosdoshme për zhvillimin korrekt dhe të balancuar të fëmijës.
• Stimulon rritjen kockore tek fëmijët duke parandaluar rakitizmin.

(Për informacion të detajuar mbi përbërësit shiko seksionin “Përbërësit”)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Firma

Erba Vita

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe

Sasia

150ml

Mean analysis
Per daily dose (10ml = 10,75g)
Astragalus root dry extract
titrated to 70% polysaccharides
100mg
70mg
Rosehip berries dry extract
titrated to 70% vitamin C
35,1mg
24,6mg (30%*)
Carrot root dry extract
10mg
Wheat germ dry extract
10mg
Banana fruit dry extract
10mg
Betacarotene
0,3mg
Thiamine (Vitamin B1)
0,45mg (41%*)
Riboflavin (Vitamin B2)
0,5mg (36%*)
Niacin (Vitamin B3)
5,5mg (34%*)
Pantothenic acid (Vitamin B5)
1,5mg (25%*)
Vitamin B6
0,45mg (32%*)
Folic Acid (Vitamin B9)
65mcg (33%*)
Vitamin B12
1mcg (40%*)
Vitamin D
5mcg (100%*)
Vitamin E
10mg (83%*)
Iron
5mg (100%*)
Zinc
3mg (30%*)
Copper
0,6mg (60%*)
Potassium
224,8mg (11,2%*)
Phosphorus
89mg (13%*)
Calcium
30mg (4%*)
Magnesium
12,8mg (3%*)
* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet
Ingredients: SIPA-PIOCA (Manioc syrup), demineralised water, orange fruit concentrated juice, Potassium chloride, Astragalus (Astragalus membranaceus Bung.) root dry extract, standardized to 70% polysaccharides; Dibasic calcium phosphate, Iron gluconate, preservative: potassium sorbate; Zinc gluconate, Magnesium oxide, Vitamin E acetate, Dog Rose (Rosa canina L.) berries dry extract, standardized to 70% vitamin C; Carrot (Daucus carota L.) root dry extract, Wheat germ (Triticum vulgare L.) dry extract, Banana(Musa x sapientum L.) fruit dry extract, ACE vitamin flavour, Niacin (Vit.B3), Thiamine hydrochloride (Vit.B1), Copper gluconate, Calcium pantothenate (Vit.B5), Riboflavin (Vit.B2), Pyridoxine hydrochloride (Vit.B6), Beta-carotene, Folic acid (Vit.B9), Cholecalcipherol (Vit.D), Cyanocobalamin (Vit.B12).
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Erbavita – Supplement B”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART