- 20%

Embryolisse – Exfoliating Milk Powder

Original price was: 2,200 Lekë.Current price is: 1,760 Lekë.

Pluhur qumështi eksfoliues i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Përshkrimi i Produktit

Embryolisse Exfoliating Milk Powder

Formuluar për të ofruar një përvojë eksfolimi të butë dhe ushqyese. Pluhuri i qumështit të kokosit të bluar imët heq në mënyrë efektive qelizat e vdekura të lëkurës, duke zbuluar një pamje më të lëmuar dhe më të shndritshme pa shkaktuar acarim apo diskomfort.

E pasur me proteina qumështi, pluhuri eksfolues ofron një efekt ushqyes dhe hidratues në lëkurë. Këto proteina qumështi ndihmojnë në rivendosjen e lagështisë dhe promovojnë një barrierë të shëndetshme të lëkurës, duke e lënë lëkurën tuaj të butë, dhe të rinovuar pas çdo përdorimi.

 • Përbërës me 99% origjinë natyrale.
 • Me 3 ekstrakte të kokosit.
 • Një strukturë pluhuri që kthehet në shkumë në kontakt me ujin.
 • Efekti i lëkurës së foshnjës.
 • Prodhuar në Francë

Mund të personalizohet sipas preferencave tuaja thjesht përzieni atë me ujë, pastrues ose vajin tuaj të preferuar të fytyrës për të krijuar një konsistencë paste. Kjo ju lejon të rregulloni nivelin e eksfolimit dhe ta përshtatni atë me nevojat tuaja specifike, pavarësisht nëse keni lëkurë të ndjeshme apo të yndyrshme. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme. Është pa kimikate të ashpra dhe aromë artificiale, duke siguruar një eksperiencë të butë. Arrini një strukturë të freskët dhe të rigjallëruar të lëkurës, pavarësisht nga lloji i lëkurës ose shqetësimet tuaja.

Udhëzime mbi përdorimin

Përzieni një sasi të vogël pudre me disa pika ujë në pëllëmbën e dorës, aplikojeni në fytyrë duke e masazhuar dhe më pas shpëlajeni me ujë. Përsëriteni 2 deri në 3 herë në javë. Shmangni kontaktin me sytë, në rast kontakti, shpëlajeni ujë të pastër.

Firma

Embryolisse

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

40ml

ORYZA SATIVA (RICE) STARCH. ZEA MAYS (CORN) STARCH. SODIUM LAUROYL GLUTAMATE. COCOS NUCIFERA (COCONUT) FRUIT POWDER. COCOS NUCIFERA (COCONUT) SHELL POWDER. CITRIC ACID. CALCIUM CARBONATE. SODIUM BICARBONATE. MALTODEXTRIN. PERFUME (FRAGRANCE). COCOS NUCIFERA (COCONUT) FRUIT EXTRACT.

Before using an Embryolisse brand product, please read the list of ingredients located on its packaging to ensure that the ingredients are suitable for your personal use.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Embryolisse – Exfoliating Milk Powder”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART