Elgydium – Pastë për mbrojtjen ndaj kariesit

750 Lekë

(Elgydium Tooth Decray Protection)

Përshkrimi i Produktit

Elgydium – Pastë për mbrojtjen ndaj kariesit

Pasta e dhëmbëve Elgydium është një pastë dhëmbësh me Fluorinol e cila ju lejon të mbroni dhëmbët tuaj kundër sulmeve të acideve përgjegjës për kariesin e dhëmbëve. Kjo pastë dhëmbësh përmban Fluorinol, fluor amine të gjeneratës së 2-të, fluori i të cilit do të fiksohet në smalt për të ndihmuar në mineralizimin, forcimin dhe mbrojtjen e dhëmbëve tuaj. Ajo është e kombinuar me Siliglycol, një agjent formues filmi që lejon të nxisë fiksimin e fluorit në sipërfaqe për një veprim të përforcuar. Aroma e saj e mentes ju siguron një frymëmarrje të freskët dhe të pastër.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni 2 ose 3 herë në ditë, pas çdo vakti, mundësisht me një furçë dhëmbësh të zhdërvjellët.

Firma

Elgydium

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Water (Aqua), Hydrogenated Starch Hydrolysate, Hydrogenated Silica, Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Titanium Dioxide (CI77891), Cellulose Gum, Flavor (Aroma), Limonene, Menthol (L-Menthol), Nicotinyl Alcohol HF, Peg-12, Peg-12 Allyl Ether, Peg-12 Dimethicone, Sodium Benzoate, Sodium Saccharin, Tetrasodium Edta.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Elgydium – Pastë për mbrojtjen ndaj kariesit”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART