Elgydium – Ice Age Kids Toothpaste Gel

750 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Elgydium – Ice Age Kids Toothpaste Gel

Pasta e dhëmbëve Elgydium Ice Age Kids është një mbrojtje e përforcuar e smaltit të dhëmbëve të qumështit kundër kaviteteve. Është një bazë pastruese e butë, jo gërryese, që respekton mishrat dhe smaltin e fëmijëve të vegjël nga 3 deri në 6 vjeç.

Pasta përmban:

Fluorinol: amin fluorid i gjeneratës së dytë (përbërës i patentuar) i cili ndihmon në forcimin dhe mbrojtjen e dhëmbëve falë fiksimit të tij të shpejtë në smalt.

Siliglikoli: i cili formon një shtresë mbrojtëse që nxit fiksimin e fluorinolit në sipërfaqe.

Aromë të freskët luleshtrydhe.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet për fëmijët nga 3 deri në 6 vjeç që mund të pështyjnë dhe nën mbikëqyrjen e të rriturve.

Larja e dhëmbëve dy herë në ditë siguron higjienë të mirë orale.

Firma

Elgydium

Mosha

3+

Forma

Tubet

Sasia

50 ml

Hydrogenated starch hydrolysate, Water (Aqua), Hydrated silica, Cellulose gum, Flavor (Aroma), Limonene, Nicotinyl alcohol HF, PEG-12, PEG-12 allyl ether, PEG-12 dimethicone, Red 40 (CI 16035), Sodium benzoate, Sodium lauroyl sarcosinate, Sodium, Propionate, Sodium saccharin, Tetrasodium edta.

Contains nicomethanol hydrofluoride (100 ppm fluo ions).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Elgydium – Ice Age Kids Toothpaste Gel”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART