Easytattoo – Aftercare Kit

1,500 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Easytattoo – Aftercare Kit

Një set që përmban produktet që ju nevojiten për procesin e shërimit të lëkurës prej tatuazhit tuaj të ri. Një xhel i butë larës që qetëson lëkurën dhe kremi ​​EasyTattoo që krijon një rutinë të mirë për trajtimin e plagëve të lëkurës tuaj.

Seti Easytattoo për kujdesin e mëtejshëm përmban xhelin pastrues të butë EasyTattoo 125 ml dhe kremin ​​EasyTattoo 50 ml.

Kremi Easy Tattoo:

I formuluar për të qenë hipoalergjik dhe i zhvilluar posaçërisht për kujdesin e mëpasshëm të tatuazheve, kremi Easy Tattoo hidraton dhe favorizon ristrukturimin e barrierës së lëkurës. Qetëson irritimet e lidhura me tatuazhet.

I testuar nën kontroll dermatologjik, ofron një tolerancë të shkëlqyer nga lëkura. Nuk ngjit dhe nuk krijon njolla.

 • Prodhuar në Francë.
 • Formuluar pa alergjen, pa parabene dhe pa asnjë fenoksietanol ose MIT* (Methylchloroisothiazolinone).
 • Ofron një rritje prej 62% të niveleve të hidratimit të shtresave të sipërme të lëkurës pas orës së parë të aplikimit. (Studim i realizuar nga Instituti Dermatologjik Idea).
 • Ka një veprim të rëndësishëm ristrukturues (pas 3 ditësh përdorimi) duke lejuar shërimin e shpejtë të zonës së tatuazhuar. (Studim i realizuar nga Qendra Kërkimore Biologjike Bio-ec).
 • Vepron në ristrukturimin e barrierës së lëkurës në 3 orë. (Studim i realizuar nga Qendra Kërkimore Biologjike Bio-ec).
 • Është i vendosur në një shishe që vepron pa ajër ‘Airless’ (50ml), me një sistem hermetik. Parandalon oksidimin dhe garanton pastërtinë e formulës deri në përdorimin e fundit.

Produkti është në përputhje me dispozitat ligjore të vitit 2013.

*Përbërës të ndaluar nga BE për produktet që nga korriku i vitit 2015.

Xheli pastrues i butë Easy Tattoo

I krijuar për pastrimin e përditshëm të tatuazhit, xheli pastrues i butë Eaytattoo është hipoalergjik dhe hidratues.

Formula e tij, përshtatet me pH e lëkurës, ka një efekt zbutës duke reduktuar kruajtjen e shkaktuar nga tatuazhi. Respekton florën e lëkurës, duke mbrojtur tatuazhin dhe duke lejuar një larje të shpeshtë.

Produkti është në përputhje me dispozitat ligjore të vitit 2013.

Udhëzime mbi përdorimin

Kremi Easy Tattoo

Filloni duke larë duart me xhelin pastrues të butë Easytattoo, shpëlajini tërësisht me ujë të pastër dhe fshijini me kujdes me një peshqir të pastër.

 • Aplikoni kremin e tatuazhit në tatuazhin e pastër dhe të thatë, masazhojeni butësisht.
 • Përsëriteni këtë proces disa herë në ditë për të ruajtur hidratimin.

Gjalpi shea që gjendet në kremin Easytattoo është i pasur me përbërës aktivë: acide yndyrore, vitamina A, D, E. Tepër hidratues për lëkurën, e zbut, e mbron dhe e ushqen në thellësi. Kombinimi i përbërësve të çmuar që përmban ndihmon gjithashtu në ruajtjen e elasticitetit të lëkurës duke stimuluar prodhimin e kolagjenit.

Nuk do të arrini rezultate optimale duke aplikuar një sasi të madhe kremi. Është veprimi masazhues ai që do të nxisë depërtimin e kremit dhe në këtë mënyrë ristrukturimin e mirë të barrierës së lëkurës.

Xheli pastrues i butë Easy Tattoo:

Filloni duke larë duart me xhelin e butë pastrues. Në dorën tuaj të lagur, vendosni një copë xhel dhe pastroni butësisht tatuazhin tuaj
Shpëlajeni tërësisht me ujë të pastër. Fshijeni me kujdes duke e lyer me një leckë të pastër.

Është e rëndësishme të pastroni mirë e me kujdes tatuazhin përpara se të aplikoni një krem ​​pas kujdesit. Për efektivitet maksimal, kremi duhet të aplikohet në një lëkurë të pastër dhe të thatë. Tatuazhi do të jetë më i ndritshëm dhe ngjyrat më të freskëta.

Firma

Easytattoo

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

50ml, 125ml

Easy Tattoo Cream:
Is formulated to be : allergen-free, paraben-free and without any Phenoxyethanol (glycol ether) or MITs* (Methylchloroisothiazolinone, Methylisothia¬zolinone).
Rich in active ingredients: fatty acids, vitamins A, D, E

Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil),Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Oxidized Corn Oil, Glycerin, Cera Alba ( Beeswax), Panthenol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetyl Palmitate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate,Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax), Polyacrylamide, Paraffin, C13-14 Isoparaffin, Sodium Benzoate, Xanthan Gum, Bisabolol, Potassium Citrate, Citric Acid, Laureth-7, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Tetrasodium EDTA, Calendula Officinalis, Flower Extract.

Easy Tattoo Soft Cleansing Gel:
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, PROPYLENE GLYCOL, COCAMIDE DEA, COCAMIDOPROPYLE BETAINE, LAURETH-2, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, STYRENE-ACRYLATES COPOLYMERE, SODIUM CHLORIDE, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, CITRIC ACID, SODIUM LAURYL SULFATE. CPNP n°1338924

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Easytattoo – Aftercare Kit”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART