- 20%

Ducray – Sabal Shampo për flokë të yndyrshëm (sebo-rregullatore)

Original price was: 1,900 Lekë.Current price is: 1,520 Lekë.

Kategoritë: , , Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Ducray – Sabal Shampo për flokë të yndyrshëm (sebo-rregullatore)

Ducray Sabal Seboreducing Treatment është krijuar posaçërisht për pastrimin e flokëve të yndyrshëm.

Sebum prodhohet në sasi të vogla në kokën tuaj për të siguruar një shtresë mbrojtese për flokët dhe skalpin.Prodhimi i sebumit mund të stimulohet tej mase nga çekuilibri hormonal, stresi, ndotja, etj. Flokët bëhen të yndyrshëm, me shkëlqim të tepëruar dhe të rëndë.

Ducray Sabal përmban një ekstrakt të përqendruar të Sabal Serrulata, përbërës aktiv anti-seborrheik që vepron drejtpërdrejt në procesin përgjegjës për sekretimin e sebumit. Ky veprim përforcohet nga pH specifik i shampos, përshtatur në mënyrë të përkryer për skalpet e yndyrshëm.

Këto veprime të kombinuara normalizojnë prodhimin e sebumit dhe ndihmojnë në zgjatjen e kohës që duhet që flokët të bëhen përsëri të yndyrshëm, duke mundësuar kështu larjen e flokëve më rrallë. Gjithashtu, përmban përbërës të veçantë që rikthejnë volumin natyror të flokëve tuaj.

Testuar nën kontrollin dermatologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikohet për 3 minuta.
1 -2 herë në javë për 6 javë.

Firma

Ducray

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Aqua, sodium laureth sulfate, lauryl betaine, oleth-10, citric acid, fragance, CI 42053, hydroxypropyl guar, hydroxypropyltrimonium chloride, magnesium laureth sulfate, mnesium laureth-8 sulfate, magnesium oleth sulfate, PEG-18 glyceryl oleate/cocoate, piroctone olamine, polyquaternium-22, Serenoa serrulata, sodium chloride, sodium laureth-8 sulfate, sodium oleth sulfate. Ph 6.
Testé sous contrôle dermatologique.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Ducray – Sabal Shampo për flokë të yndyrshëm (sebo-rregullatore)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART