- 20%

Ducray – Shampo Kertyol P.S.O.

Original price was: 2,100 Lekë.Current price is: 1,680 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Ducray – Shampo Kertyol P.S.O.

Ducray Kertyol P.S.O Rebalancing Treatment është një kujdes shtesë për skalpet me pllaka zbokthi të thatë dhe të trashë, të shoqëruara ndonjëherë me kruajtje të forta.

Toleranca e tij është testuar si një bashkëshoqërues për trajtimet për lëkurën me tendenca psoriatike. Kjo lejon të veprojë në mënyrë efektive dhe të qëndrueshme në të gjithë këta faktorë:

– heq dhe eleminon pllakat e thata dhe të trasha të zbokthit falë acidit salicilik,

– përforcon barrierën e lëkurës falë Vederine që rrit ekuilibrin fiziologjik të kokës së flokëve,

– qetëson nga aplikimi i parë ndjesitë e kruajtjes falë Celastrol,

– kufizon trashjen e pllakave të zbokthit dhe gjithashtu rishfaqjen e tyre falë Ichtyol që ri-ekuilibron rinovimin e qelizës.

Përdorimi i tij një herë në javë lejon që të parandalojë në mënyrë të qëndrueshme rishfaqjen e pllakave të zbokthit të thatë dhe të trashë.

Formulë e biodegradueshme sipas standardit ndërkombëtar OCDE 301B, e përpunuar në mënyrë që të minimizojë rreziqet e alergjisë. Testuar nën kontrollin dermatologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni në flokë të lagur dhe masazhojeni butë. Shpëlani flokët dhe riaplikojeni. Lëreni të veprojë për 2 deri në 3 minuta, pastaj shpëlani floket sërish me ujë të bollshëm.

Firma

Ducray

Forma

Tubet

Sasia

200ml

Aqua, Sodium Trideceth, Glycerin, Caprylic/Capric Triglycéride, Sodium Chloride, Cocamide, Mipa, Salicylic Acid, Parfum (Fragrance), Methylisothiazolinone, Silica, Sodium Shale Oil Sulfonate, Talc.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Ducray – Shampo Kertyol P.S.O.”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART