- 20%

Ducray – Melascreen Krem për mbrojtje ndaj diellit për lëkura normale mikse (SPF 50+)

2,080 Lekë

Ducray Melascreen UV Light Cream SPF50 +  ofron një mbrojtje shumë të lartë nga dielli për lëkurat normale miks dhe zvogëlon njollat ​​kafe.

Përshkrimi i Produktit

Ducray – Melascreen Krem për mbrojtje ndaj diellit për lëkura normale mikse (SPF 50+)

Ducray Melascreen UV Light Cream SPF50 +  ofron një mbrojtje shumë të lartë nga dielli për lëkurat normale miks dhe zvogëlon njollat ​​kafe.

Formula e saj mbron nga hiper pigmentimi i diellit, njollat ​​kafe të lokalizuara dhe njollat ​​e plakjes falë:

 • sistemit mbrojtës me spektër të madh që mbron nga UVA dhe UVB.
 • Ronacare që kontribuon në kufizimin e njollave kafe dhe mbron nga plakja e

Ideale për një lëkurë normale-mikse, tekstura e saj është anti-shkëlqim, e padukshme, por edhe rezistente ndaj ujit dhe djersitjes.

Rezultatet: lëkura është e mbrojtur, pigmentimet zvogëlohen dhe lëkura shkëlqen.

 • Hipoalergjike
 • Pa aromë
 • Pa paraben
 • Krijuar për të minimizuar rreziqet e alergjive
 • Testuar nën kontrollin dermatologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni para ekspozimit në diell, në mënyrë të njëtrajtshme me 5-6 pompa për fytyrën, 9-10 pompa për dekoltenë dhe 1-2 pompa për pjesën e pasme të duarve.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Ducray

Forma

Tubet me pompë

Sasia

40ml

Water (Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazoyl Tetramethylbutylphenol (Nano), Cetearyl Isononanoate, Diisopropyl Adipate, Isodecyl Neopentanoate, Bis-Ethylhexuloxyphenol, Methoxyphenyl Triazine, Diethylhexyl Butamido Triazone, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Bis-Ethylhexylhydroxymethoxy Benzyl Malonate, C10-18 Triglycerides, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Benzoic Acid, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Propylene Glycol, Silica, Sodium Hydroxide, Tribehenin, Xanthan Gum.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Ducray – Melascreen Krem për mbrojtje ndaj diellit për lëkura normale mikse (SPF 50+)”

LART