- 20%

Ducray – Melascreen Trajtim kundër njollave

Original price was: 4,300 Lekë.Current price is: 3,440 Lekë.

Ducray Melascreen është një përkujdesje kundër sulmit të njollave kafe, veçanërisht i zhvilluar për të vepruar në hiperpigmentime.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Ducray – Melascreen Trajtim kundër njollave

Njolla kafe në fytyrë, dekolte dhe duar… shenja që dëshmojnë një tepricë të rrezatimit diellor. Kalimi i moshës mund të kontribuojë në theksimin e tyre por ato mund të shfaqen dhe më herët  në rast qëndrimi në diell, gjatë shtatzanisë ose gjatë përdorimit të kontraceptivëve oralë. Në fytyre shfaqet një “maskë”.

Melascreen Depigmentant

Kjo përkujdesje bazohet mbi bashkimin e acidit azelaik të përqendruar (me veti depigmentuese të njohura) dhe acidit glikolik që largon qelizat e vdekura dhe lehtëson depërtimin e acidit azelaik. Kështu njollat zbehen dhe nuk rritet intensiteti i ngjyrës së tyre. MELASCREEN bën hidratimin e shresave të sipërme të lëkurës.

Udhëzime për përdorim:

Për një rezultat optimal këshillohet të aplikohet në mëngjes dhe mbrëmje për 3 muaj rresht.

Firma

Ducray

Linja

Melascreen

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

30ml

Aqua, Azelaic acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Cetearyl Alcohol, Glycolic Acid, Glyceryl Stearate, Ceteareth 33, Sodium Hydroxide, Benzoic Acid, Disodium EDTA.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Ducray – Melascreen Trajtim kundër njollave”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART