- 20%

Ducray – Melascreen Krem për lëkura të thata SPF 50+

Original price was: 2,500 Lekë.Current price is: 2,000 Lekë.

Ducray Melascreen UV Light Cream SPF50 +  ofron një mbrojtje shumë të lartë nga dielli për lëkurat e thata dhe zvogëlon njollat ​​kafe.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Ducray – Melascreen Krem për mbrojtje ndaj diellit për lëkura të thata (SPF 50+)

Ducray Melascreen UV Light Cream SPF50 +  ofron një mbrojtje shumë të lartë nga dielli për lëkurat e thata dhe zvogëlon njollat ​​kafe.

Formula e saj mbron nga hiper pigmentimi i diellit, njollat ​​kafe të lokalizuara dhe njollat ​​e plakjes falë:

– sistemit mbrojtës me spektër të madh që mbron nga UVA dhe UVB.

– Ronacare që kontribuon në kufizimin e njollave kafe dhe mbron nga plakja e

Ideale për një lëkurë të thatë,tekstura e saj është anti-shkëlqim, e padukshme, por edhe rezistente ndaj ujit dhe djersitjes.

Rezultatet: lëkura është e mbrojtur, pigmentimet zvogëlohen dhe lëkura shkëlqen.

 • Hipoalergjike
 • Pa aromë
 • Pa paraben
 • Krijuar për të minimizuar rreziqet e alergjive
 • Testuar nën kontrollin dermatologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni para ekspozimit në diell, në mënyrë të njëtrajtshme me 5-6 pompa për fytyrën, 9-10 pompa për dekoltenë dhe 1-2 pompa për pjesën e pasme të duarve.

Firma

Ducray

Forma

Tubet me pompë

Sasia

40ml

Water (aqua), ethylhexyl methoxycinnamate, octocrylene, glycerin, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, methylene bis-benzotriazoyl tetramethylbutylphenol, glyceryl stearate, c12-15 alkyl benzoate, ethylhexylpalmitate, cyclopentasiloxane, potassium cetyl phosphate, cyclohexasiloxane, stearyl alcohol, vp/ecosene copolymer, bht, chlorphenesin, decyl glucoside, disodium edta, glyceryl behenate, magnesium aluminum silicate, phenoxyethanol, propylene glycol, sorbic acid, tocopheryl acetate, tribehenin, xanthan gum.P

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Ducray – Melascreen Krem për lëkura të thata SPF 50+”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART