- 20%

Ducray – Kelual DS Krem reduktues i skuqjeve

1,760 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Ducray – Kelual DS Krem reduktues i skuqjeve

Ducray Kelual DS Squamo-Reducing Soothing Cream Irritated Skins është formuluar posaçërisht për t’u kujdesur për lëkurën e irrituar që ka skuqje, më saktësisht në zonën e fytyrës (vetullat, hunda, buzët). Formula e saj e plotë bën të mundur eliminimin e skuamave te trasha, qetëson skuqjet dhe irritimet.

 • Acid B-glikirretinik dhe alfa-bisabolol, përbërës aktivë qetësues që ndihmojnë në qetësimin e skuqjes dhe acarimit
 • Piramon olamina ofron një veprim sanitizues që kufizon përhapjen e Malassezia
 • Keluamid dhe glikolati i guanidinës punojnë së bashku për të eleminuar qelizat e vdekura në epidermë

Testuar dermatologjikisht. Pa aromë.

Udhëzim mbi përdorimin

Aplikohet 2 herë në ditë për 2 javë. Më pas 2 herë në javë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Ducray

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether,Cetearyl Alcohol, Acetamide MEA, Glycolic Acid, Guandine Carbonate, Glyceryl Stearate, Plymethyl Methacrylate, Ceteareth-33, Crotamiton, Piroctone Olamine, Serenoa Serrulata fruit Extract (Serenoa Serrulata Extract), Tetrasodium EDTA.
Active Ingredients: Glycolate de guanidine, crotamiton, kéluamid , octopirox, excipients qsp 100 %.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Ducray – Kelual DS Krem reduktues i skuqjeve”

LART