- 20%

Ducray – Diaseptyl Spray

Original price was: 1,200 Lekë.Current price is: 960 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Diaseptyl Spray

Ducray Diaseptyl Spray është një spray antiseptik i projektuar veçanërisht për t’u përdorur në pjesen sipërfaqësore të lëkurës, të tilla si gërvishtjet ose pickimet e insekteve. Duke përdorur vetitë antibakteriale të klorheksidinës, një dezinfektues dhe antiseptik që është efektiv kundër një game të gjerë mikroorganizmash, ky solucion pastron lëkurën lehtësisht dhe në çast, pa shkaktuar dhimbje apo dëmtime të mëtejshme të saj.

Formula e testuar dermatologjikisht është e përshtatshme për foshnjat, fëmijët dhe të rriturit, për shkak të përbërjes së tij të thjeshtë dhe të toleruar mirë, e cila nuk përmban alkool dhe ngjyrues.

 • I përshtatshëm për  gërvishtjet, pickimet e insekteve, plagët e vogla dhe sipërfaqësore.
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.
 • Përfitimet kryesore: pastron dhe dezinfekton lëkurën, parandalon infeksionin.
 • Formuluar pa: alkool apo ngjyrues.

Përbërësit kryesorë: Klorheksidina, e njohur edhe si glukonat klorheksidine, është një dezinfektues dhe antiseptik që është efektiv kundër një sërë mikroorganizmash.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni direkt mbi plagë. Nëse dëshironi, zona mund të mbrohet me garzë.

Firma

Ducray

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

125ml

WATER (AQUA). GLYCERIN. CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE. DECYL GLUCOSIDE. TRIETHANOLAMINE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Ducray – Diaseptyl Spray”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART