- 20%

Ducray – Creastim Locion për rënien rastësore të flokëve

Original price was: 6,200 Lekë.Current price is: 4,960 Lekë.

Pas vetëm një muaji trajtimi, masa e flokëve rritet sepse humbja e flokëve ndalet falë Ducray Cerastim.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Ducray – Creastim Locion për rënien rastësore të flokëve

Lodhja, stresi, ndryshimet stinore, marrja e njëkohshme e disa mdikamenteve, shoku emocional, periudha pas lindjes mund t’è bëjnë që flokët tuaj te bien.
Ducray – ju ofron produktin trajtues, inovator, specifik dhe efikas për rënien episodîke të flokëve, Creastim. Me Creatine që nxit mbirjen e flokëve, Tetrapeptide që frenon rënien dhe vitamina B5, B6, B8, Creastim u sjell forcë dhe vitalitet flokëve.Falë kombinimit të aktivëve të tij, locioni do të veprojë si një katalizator duke inkurajuar përhapjen e qelizave të rrënjës së flokëve, duke siguruar energjinë e nevojshme dhe duke stimuluar faktorët kryesorë të implikuar në mirëmbajtjen e fazës së rritjes së flokëve.

Pas një muaji trajtimi, masa e flokëve rritet sepse humbja e flokëve ndalet. Flokët fortifikohen, fitojnë dendësi dhe rikuperojnë vëllimin dhe gjallërinë e tyre. Cilësia e saj është përshtatur për të gjitha llojet e flokëve madje edhe ato të ndjeshme, depërton lehtë dhe shpejt duke mos lënë yndyrshë në flokë. Pa paraben. Testuar nën kontrollin dermatologjik.

Udhëzime për përdorim:

Spërkatni 10 herë/seancë, tre seanca në javë.

Aplikojeni në skalp të thatë.Masazhoni mirë flokët për të rritur thithjen e locioneve.

Mos e shpëlani. Mos i lani me flokët me shampo për dy orë pas aplikimit të produktit.

Ky trajtim duhet të ndiqet për një minimum prej 2 muajsh. Një kuti e vetme siguron trajtim për 2 muaj, i cili është trajtimi i plotë.

Firma

Ducray

Mosha

20+

Forma

Flakon

Sasia

2x30ml

Water (aqua), alcohol (alcohol denat.), hexylene glycol, pentylene glycol, ppg-26 buteth-26, acetyl tetrapeptide-2, biotin, caramel, creatine, dextran, fragrance (parfum), panthenol, pantolactone, peg-4 hydrogenated castor oil, pyridoxine hcl, tocopheryl, nicotinate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Ducray – Creastim Locion për rënien rastësore të flokëve”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART