- 20%

Ducray – Creastim Reactiv Hair Loss Anti-Hair Loss Lotion

4,960 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Ducray – Creastim Reactiv Hair Loss Anti-Hair Loss Lotion

Locioni kundër rënies së flokëve Ducray Creastim Reactiv është një locion i krijuar për të përshpejtuar rritjen, dendësimin dhe forcimin e flokëve, veçanërisht në periudhat e stresit, dietës, ose pas shtatzënisë.

Formula e tij përmban:

 • Kreatina e lidhur me Tetrapeptidin stimulon fazën e rritjes së flokëve.
 • Kompleksi i vitaminave B5, B6 dhe B8, i njohur për forcimin e strukturës së fibrës së flokëve, ndihmon në formimin e një fibre cilësore të flokëve.

Locioni ka një teksturaë të e lehtë dhe jo të yndyrshme.

Produkt i testuar nën kontroll dermatologjik.

Prodhuar në Francë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni 4 doza prej 0.6 ml në të gjithë skalpin, të thatë ose të lagur, 3 herë në javë. Masazhojeni skalpin me majat e gishtave për të depërtuar produktin. Mos i shpëlani flokët.

Mund të përdoret në lëkurën sensitive të kokës, nga trajtimet kundër kancerit.
Mund të përdoret nga gratë shtatzëna (nga tremujori i dytë) si dhe nënat në gjidhënie.

Shmangni kontaktin me sytë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Ducray

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

60ml

Water (Aqua), Alcohol, Hexylene Glycol, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-4 Caprate, Acetyl Tetrapeptide-2, biotin, Caramel, Creatine, Dextran, Diethyl Phthalate, Fragrance 5Parfum), panthenol, Pantolactone, Pyridoxine HCL, Tocopheryl Nicotinate.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Ducray – Creastim Reactiv Hair Loss Anti-Hair Loss Lotion”

LART