Drasanvi – Magnesium Citrate

1,700 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Drasanvi – Magnesium Citrate

Magnezi është një mineral thelbësor për organizmin, megjithatë, për shkak të llojit të ushqimit, mund të ketë mungesë të tij. Kjo mangësi mund të jetë e pranishme tek fëmijët, të rriturit, të moshuarit ose atletët. Magnezi, ndër të tjera, lidhet me lodhjen dhe lodhjen, mirëmbajtjen e kockave, funksionin normal psikologjik dhe sintezën normale të proteinave. Magnezi është themelor në rreth 300 reaksione të organizmit, për këtë arsye dhe për shkak të rëndësisë së tij, ne kemi zgjedhur burimin më të mirë të magnezit – citratin e magnezit – për të siguruar një biodisponueshmëri më të madhe.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1-3 tableta në ditë, shoqëruar me një gotë ujë.

Suplement dietik. Është e rëndësishme të ndiqni një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar, si dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Firma

Drasanvi

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

90

Daily Allowance Magnesium In Citrate form 9.876 g / 63.720
Microcrystalline cellulose, magnesium stearate and silicon dioxide
No artificial colourings, preservatives or added sugars.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Drasanvi – Magnesium Citrate”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART