- 10%

Dr. Jart+ – Soothing Hydra Solution

540 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Dr. Jart+ – Soothing Hydra Solution

Maska relaksuese Hydra Solution është e përbërë me fibra celuloze  për të ndihmuar përbërësit aktivë të depërtojnë thellë dhe të hidratojnë lëkurën.

Përmban aquaxyl dhe xylitol për të rritur nivelin e hidratimit dhe forcuar barrierën e lëkurës duke parandaluar humbjen e ujit. Aloe vera dhe phytonicdes sigurojnë freski të menjëhershme duke qetësuar skuqjet, aknet dhe djegiet nga dielli ndërsa pastrojnë lëkurën dhe nga papastërtitë. Ideale për lëkurat sensitive.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni maskë mbi fytyrën e pastruar. Lëreni të veprojë për 15 deri në 30 minuta, pastaj hiqeni butësisht. Mos e shpëlani. Masazhoni serumin e mbetur në lëkurë duke vendosur më pas edhe hidratuesin.

Firma

Dr. Jart+

Mosha

Të gjithë

Forma

Maskë

Sasia

1 copë

+Aquaxyl: Derived from plant glucose; replenishes and protects vital moisture.
+Xylitol: Hydrates and supports natural barrier function to prevent water loss.
+Aloe Vera: Moisturizes and contains soothing properties to help relieve the discomfort of acne and sun burns.
+Phytoncide: Provides soothing effects.

Water, Glycerin, Butylene Glycol, Alcohol, Panthenol, Betaine, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Pinus Densiflora Leaf Extract, Thuja Orientalis Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Chlorphenesin, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Xanthan Gum, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Coptis Japonica Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium, Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Arginine, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Acorus Calamus Root Extract, Perilla Ocymoides Leaf Extract, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, PEG-10 Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polyglutamic Acid, Methylpropanediol, Phenoxyethanol, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Oil.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dr. Jart+ – Soothing Hydra Solution”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART