- 10%

Dr. Jart+ – Cryo Rubber With Firming Collagen

Original price was: 2,000 Lekë.Current price is: 1,800 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Dr. Jart+ – Cryo Rubber With Firming Collagen

Maska Cryo Rubber With Firming Collagen ul temperaturën e lëkurës për të stimuluar mikroqarkullimin dhe përthithjen e përbërësve aktivë për një fytyrë me shkëlqim dhe me pamje të shëndetshme. Sistemi me dy hapa përfshin një serum të ngjashëm me xhelin ampulë, të përqendruar me përbërës kryesorë dhe një kompleks prebiotik, si dhe një maskë të butë, elastike e përbërë nga alga dhe argjila për të hidratuar dhe qetësuar lëkurën. Pas 30-40 minutash pasi vendosni maskën, përjetoni një ndjesi freskuese dhe relaksuese. Përmban kolagjen duke ofruar në këtë mënyrë një lëkurë të lëmuar. Kjo maskë është për të gjitha llojet e lëkurës që përjetojnë humbje të qëndrueshmërisë dhe elasticitetit.

Udhëzime mbi përdorimin

Fillimisht aplikoni ampulën, më pas vendoseni maskën në të gjithë fytyrën. Lëreni të veprojë për rreth 30-40 minuta. Hiqni maskën dhe lehtësisht shtypni lëkurën për të ndihmuar në përthithjen e ampulës së mbetur. Për një gjendje edhe më të freskët, vendoseni në frigorifer për 20-30 minuta para aplikimit. Pjesën e mbetur të ampulës mund ta përdorni në qafë dhe krahë.

Firma

Dr. Jart+

Mosha

Të gjithë

Forma

Maskë

Sasia

1 copë

+Collagen 0.1% (Ampoule): Evens out fine lines and wrinkles.

+Carob Fruit Extract (Rubber Mask): Boosts firmness and supports natural collagen production.

Formulated without Parabens, Formaldehydes, Formaldehyde-Releasing Agents, Phthalates, Mineral Oil, Retinyl Palmitate, Oxybenzone, Coal Tar, Hydroquinone, Sulfates SLS & SLES, Synthetic Fragrance (less than 1%), Reef-Safe (SPF products), Triclocarban, Triclosan

STEP 01: Collagen Ampoule Pack
Water/Eau, Dipropylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, PEG-240/HDI Copolymer Bis-Decyltetradeceth-20 Ether, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Glycereth-26, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Trehalose, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Hydrolyzed Collagen, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Betaine, Allantoin, Adenosine, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Tocopherol, Potassium Laurate, Moringa Oleifera Seed Oil, Undaria Pinnatifida Extract, Musa Sapientum (Banana) Fruit Extract, Cynara Scolymus (Artichoke) Leaf Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Asparagus Officinalis Extract, Allium Cepa (Onion) Bulb Extract

STEP 02: Cryo Rubber Firming Mask
Water/Eau, Methylpropanediol, Chondrus Crispus Extract, Glycerin, Xanthan Gum, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Potassium Chloride, Dipropylene Glycol, Hydroxyace- tophenone, Sucrose, Panthenol, Polyglyceryl-10 Laurate, Algin, Titanium Dioxide/CI 77891, Caprylyl Glycol, Eclipta Prostrata Extract, Allantoin, Calcium Chloride, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexylglycerin, Melia Azadirachta Leaf Extract, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Ceratonia Siliqua (Carob) Fruit Extract*, Butylene Glycol, Citric Acid, Moringa Oleifera Seed Oil, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Hydrogen Dimethicone, Glucose, Kaolin, Diatomaceous Earth/Terre de diatomées

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dr. Jart+ – Cryo Rubber With Firming Collagen”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART