Dovitavi – Drops

1,650 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Dovitavi – Drops

Suplement ushqimor me bazë DHA, luteinë, vitaminë D3.  I dobishëm për ruajtjen e funksionit normal të trurit dhe të shikimit, kontribuon në përdorimin e kalciumit dhe fosforit, në ruajtjen e funksionimit normal të muskujve dhe sistemit imunitar.

DHA
Acidet yndyrore të pangopura me zinxhir të gjatë omega-3 janë të dobishme për zhvillimin normal të trurit dhe shikimit të fëmijës.

Luteina
Është një substancë me origjinë natyrale e njohur për vetitë e saj antioksiduese dhe mbrojtëse të shikimit.

Vitamina D3
Vitamina thelbësore për mineralizimin e duhur të kockave dhe dhëmbëve. Është thelbësore për rritjen dhe rimodelimin e kockave. Ndërhyn në rregullimin e metabolizmit të kalciumit dhe fosforit, rregullon përthithjen e tyre në zorrë.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merrni 10 pika 2 herë në ditë.

 

Firma

Princeps

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Përbërësitpër 100 mlpër 20 pika% RDA *
DHA40 g40 mg
Lutein7 mg 70 µg
Vitamin D 0.0005 g 5 µg 100
% RDA * = përqindja e vlerës së rekomanduar ditore.

Karakteristikat ushqyese
për 100 mlpër 20 pika
Vlera e energjisë827 kcal - 3401 kJ7.6 kcal - 31.29 kJ
Karbohidratet00
Proteinat00
Yndyrnat91.93 0.92

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dovitavi – Drops”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART