- 15%

DoppelHerz – Vitamina dhe minerale për meshkuj

Original price was: 1,750 Lekë.Current price is: 1,487.50 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

DoppelHerz – Vitamina dhe minerale për meshkuj

Burrat dhe gratë kanë fizikë të ndryshëm. Ata kanë më shumë masë muskulore dhe ato kanë përqindje më të lartë të yndyrës trupore. Struktura e kockave është gjithashtu e ndryshme. Këto ndryshime fizike kontrollohen kryesisht nga hormonet seksuale: testosteroni tek burrat dhe estrogjeni te gratë. Si rezultat, kërkesat ushqyese të burrave dhe grave ndryshojnë shumë në disa raste.

Një furnizim i mjaftueshëm me magnez, vitamina B, selen dhe zink është veçanërisht i rëndësishëm për burrat.

 • Magnezi për muskujt: Gjenetikisht, burrat kanë më shumë masë muskulore sesa gratë. Për t’ju mbajtur të shëndetshëm, duhet të siguroheni që të keni marrje adekuate të magnezit.
 • Zinku për nivelet e testosteronit: Hormoni i testosteronit përfaqëson maskulinitetin. Zinku, p.sh. B. nga farat e lulediellit, ndihmon në ruajtjen e nivelit të testosteronit në gjak.
 • Seleni për prodhimin e spermës: Me rritjen e moshës, prodhimi i spermës në trupin mashkullor zvogëlohet. Selen, p.sh. B. nga peshqit, suporton formimin normal të spermës

Përveç magnezit, zinkut dhe selenit, tabletat depo të sistemit Doppelherz FOR HIM përmbajnë shumë vitamina të tjera, minerale dhe elementë gjurmë që përmbushin gjithashtu funksione të rëndësishme në trup.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë një herë në ditë me një vakt ushqimor me ujë të bollshëm.

Firma

DoppelHerz

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

Calcium carbonate, magnesium oxide, coating agent hydroxypropylmethylcellulose, filler cellulose, L-ascorbic acid, pumpkin seed extract, DL-alpha-tocopheryl acetate, pomegranate extract, release agent mono- and diglycerides of fatty acids, palm fat (fully hardened), filler gum arabic, silicon dioxide, release agent Q10, coenzyme Q10 Maltodextrin, iron fumarate, release agent magnesium salts of fatty acids, zinc oxide, calcium D-pantothenate, coloring agent titanium dioxide, retinylacetate, release agent stearic acid, pyridoxine hydrochloride, thiamine mononitrate, manganese sulphate, riboflavin, copper sulphate, pteroyl monoglutamic acid, sodium chloride, potassium monoglutamic acid -Biotin, Sodium Molybdate, Phytomenadione, Cholecalciferol, Cyanocobalamin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “DoppelHerz – Vitamina dhe minerale për meshkuj”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART