- 15%

DoppelHerz – Vitamina dhe minerale për femra

1,487.50 Lekë

Përshkrimi i Produktit

DoppelHerz – Vitamina dhe minerale për femra

Burrat dhe gratë kanë fizikë të ndryshëm. Ata kanë më shumë masë muskulore dhe ato kanë përqindje më të lartë të yndyrës trupore. Struktura e kockave është gjithashtu e ndryshme. Këto ndryshime fizike kontrollohen kryesisht nga hormonet seksuale: testosteroni tek burrat dhe estrogjeni te gratë. Si rezultat, kërkesat ushqyese të burrave dhe grave ndryshojnë shumë në disa raste.

Një furnizim i mjaftueshëm i kalciumit, hekurit dhe acidit folik është veçanërisht i rëndësishëm për gratë.

 • Kalciumi për kockat:në veçanti grave ndonjëherë u mungon kalciumi. Kalciumi mineral ruhet në kockat tona dhe mund të clirohet përsëri nga ky vend i ruajtjes nëse është e nevojshme. Kalciumi është pra aktiv në trupin tonë. Thithet, ruhet në kockë, lirohet përsëri dhe duhet të ushqehet përsëri për të kompensuar.
  Ekziston një kërkesë më e lartë për kalcium në moshën në rritje, gjatë shtatëzënësisë dhe ushqyerjes me gji, si dhe në gratë gjatë dhe pas menopauzës.
 • Hekuri për gjakun:Për shkak të periudhës së tyre mujore, gratë kanë më shumë nevojë për hekur, i cili gjendet te viçi, për shembull. Hekuri luan një rol në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe kontribuon në transportin normal të oksigjenit në trup.
 • Acid folik për shtatzëni: Vitamina luan një rol të rëndësishëm në shtatzëni. Acidi folik kontribuon në ndarjen normale të qelizave dhe rritjen normale të indeve të nënave gjatë shtatëzënësisë.

Përveç kalciumit, hekurit dhe acidit folik, sistemi Doppelherz FOR HER depot përmban shumë vitamina të tjera, minerale dhe elementë gjurmë që përmbushin gjithashtu funksione të rëndësishme në trup.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë një herë në ditë me një vakt ushqimor me ujë të bollshëm.

Firma

DoppelHerz

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

Calcium carbonate, magnesium oxide, coating agent hydroxypropylmethyl cellulose, L-ascorbic acid, cranberry extract, filler cellulose, separating agent mono- and diglycerides of fatty acids, DL-alpha-tocopheryl acetate, maltodextrin, filler gum arabic, separating agent silicon dioxide, palm fat (fully hardened), collagen hydrolysate powder , Nicotinamide, coloring agent titanium dioxide, separating agent magnesium salts of fatty acids, separating agent talc, calcium-D-pantothenate, separating agent fatty acids, zinc oxide, retinylacetate, manganese sulfate, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, thiamine mononitrate, copper sulfate, D-monotinic acid, potassium iodine hydroxide, coloring agent Chromium (III) chloride, sodium selenate, sodium molybdate, phytomenadione, cyanocobalamin, cholecalciferol

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “DoppelHerz – Vitamina dhe minerale për femra”

LART