- 15%

DoppelHerz – Vitamin D3 2000 I.E

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,170 Lekë.Current price is: 994.50 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

DoppelHerz – Vitamin D3 2000 I.E

Tabletat Doppelherz përmbajnë 50 μg vitaminë D. Kjo korrespondon me 2000 IU (njësi ndërkombëtare) të vitaminës D.Dihet prej kohësh që vitamina D kontribuon në mirëmbajtjen normale të kockave si “ndërtues i kalciumit”. Sot ne e dimë që vitamina D gjithashtu përmbush detyra të tjera të rëndësishme në trup.

Vitamina D është një e mirë e gjithanshme për shëndetin:

 • Kontribuon në shfrytëzimin normal të kalciumit
 • Kontribuon në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve normalë
 • Kontribuon në mirëmbajtjen e funksionit normal të muskujve
 • Kontribuon në ndarjen e qelizave dhe funksionimin normal të sistemit imunitar

Edhe 1 tabletë e Vitaminës D 2000 IU mbështet një furnizim të mirë të vitaminës D nëse ekziston një kërkesë për rritje te sasise ose nëse nuk ka vetë-prodhim dhe kështu jep një kontribut në shëndetin dhe mirëqenien.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 tabletë të plotë çdo ditë me lëng të mjaftueshëm.

Firma

DoppelHerz

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

45

NutrientëtSasia
Vitamin D50 µg
Lista e Përbërësve
Filler calcium carbonate, filler microcrystalline cellulose, maltodextrin, coating agent hydroxypropylmethylcellulose, separating agent magnesium salts of fatty acids, coloring agent titanium dioxide, separating agent talc, cholecalciferol
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për DoppelHerz – Vitamin D3 2000 I.E
 • Iljada B.

  2 firma te vit D kam provuar, ate te vitabiotics dhe kte te Doppelherz. Te dyja shume te mira

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART