- 15%

DoppelHerz – Vitamin D 1000 I.E

(3 përshtypje mbi produktin)

901 Lekë

Përshkrimi i Produktit

DoppelHerz – Vitamin D 1000 I.E

“Vitamina e diellit” – një rreze shkëlqimi për shëndetin.

Kërkimet e fundit kanë treguar se Vitamina D ka shumë përfitime shëndetësore. Sidoqoftë, për shumë njerëz, asimilimi nga ushqimi nuk është i mjaftueshëm.

Vitamina D, e njohur gjithashtu si “Vitamina e Diellit”, prodhohet, në krahasim me vitaminat e tjera, në lëkurë, pas ekspozimit në rrezet e diellit që përmbajnë dritë ultraviolet B. Kjo është jashtëzakonisht e rëndësishme për thithjen dhe fiksimin e Kalciumit dhe Fosforit në trup dhe rrjedhimisht në ruajtjen e shëndetit të sistemit kockor dhe dhëmbëve. Përveç kësaj, Vitamina D ndihmon në mirëmbajtjen e funksionit normal të sistemit muskulor, merr pjesë në procesin e ndarjes së qelizave dhe ndërhyn në funksionimin e sistemit imunitar.

Për një konsum optimal ditor të Vitaminës D rekomandohet Doppelherz aktiv Vitamin D 1000 IU. Tabletat Doppelherz aktiv Vitamin D 1000 IU janë të nevojshme për plotësimin e dietës, në rast të rritjes së nevojës për vitaminë D ose në rast të mungesës së saj.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 tabletë çdo ditë me lëng të mjaftueshëm pa e përtypur.

Kujdes: Nuk është i përshtatshëm për fëmijët nën 12 vjeç dhe gratë shtatzëna.

Firma

DoppelHerz

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

45

NutrientëtMesatarja për kaps.% DDR*
Vitamin D25 µg / 1000 IU ** 500%
* Përqindja e vlerave të referencës ushqyese sipas Rregullores (BE) Nr. 1169/2011
Lista e Përbërësve
fillers cellulose, hydroxypropylmethyl cellulose and sodium carboxymethyl cellulose, anti-caking agent talc, silicon dioxide and magnesium salts of fatty acids, coloring titanium dioxide, coating agent polyethylene glycol, cholecalciferol
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  60%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
3 përshtypje për DoppelHerz – Vitamin D 1000 I.E
 • Silva L.

  Produkt gjerman teper i mire

 • Miklor P. (blerës i verifikuar)

  eshte e treta here qe e marr dhe e perdor per gjithe familjen

 • Iljada B.

  Firma e Doppelherz per mua ka suplementet me te mira ne treg. Per moshat 30+ eshte e mira te meret vit D me 2000 I.E

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART