- 15%

DoppelHerz – Vitamin C + Zink + E 400 Depot

(2 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,350 Lekë.Current price is: 1,147.50 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

DoppelHerz – Vitamin C + Zink + E 400 Depot

Me 400 mg vitaminë C dhe 5 mg zink kjo shtesë ushqimore, mbështet funksionin normal të sistemit imunitar.

 • Seleni ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
 • Vitamina C për funksionin normal të sistemit imunitar dhe mbrojtjen e qelizave.

Një furnizim i mjaftueshëm me lëndë ushqyese është thelbësor për funksionimin normal të sistemit imunitar dhe mbrojtjen e qelizave tona nga stresi oksidativ. Meqenëse trupi nuk mund të prodhojë vitamina dhe minerale vetë, këto duhet të merren rregullisht dhe mjaftueshëm me dietën ushqimore. Megjithatë, me një dietë të paekuilibruar, furnizimi nuk është optimal. Përveç zinkut, vitaminës E, acidit folik dhe selenit, tabletat DEPOT nga Doppelherz përmbajnë gjithashtu vitaminë C në një dozë të veçantë prej 400 mg – për tu përdorur  në situata të veçanta si p.sh., nëse keni një mënyrë jetese jo të shëndetshme ose i kur i nënshtroheni sforcimit fizik. Ju do të jeni në gjendje të siguroni furnizim të mjaftueshëm – me vetëm 1 tabletë DEPOT në ditë.

Zinku është një nga elementët më të rëndësishëm thelbësorë në njerëz dhe ndikon në funksionimin e rreth 300 enzimave që janë thelbësore për një numër të madh të proceseve metabolike. Zinku kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ, luan një rol qëndror në sistemin imunitar. Meqenëse trupi ynë nuk ruan sasi të mëdha zinku, marrja e rregullt përmes dietës është e rëndësishme.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 tabletë çdo ditë pas vaktit ushimor me ujë të mjaftueshëm. Tabletat gjithashtu mund të ndahen në dy gjysma nëse është e nevojshme.

Firma

DoppelHerz

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

40

NutrientëtMesatarja për tab.
Zink5mg
Vitaminë C400mg
Vitaminë E36mg α-TE
Selenium30µg
Acid Folik400µg
Lista e përbërësve
Filler dicalcium phosphate, L-ascorbic acid, filler cellulose, coating agent hydroxypropylmethylcellulose, DL-alpha-tocopheryl acetate, modified starch, zinc gluconate, separating agent fatty acids, separating agent talc, separating agent magnesium salts of fatty acids, separating agent silicon dioxide, coconut cellulose, sodium hydroxypropyl cellulose, coloring agent titanium dioxide, coating agent
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për DoppelHerz – Vitamin C + Zink + E 400 Depot
 • Gloria K. (blerës i verifikuar)

  Shumë e kënaqur nga produktet e Doppel herz.

 • Iljada B.

  Firma e Doppelherz per mua ka suplementet me te mira ne treg.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART