- 10%

DoppelHerz – Vital Materna Plus, për shtatzaninë dhe gjidhënien

1,404 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Formulë e avancuar për mbështetje gjatë konceptimit, shtatzanisë dhe gjidhënies

Kërkimet e fundit shkencore kanë treguar që një marrje e rregullt e vitaminave, mineraleve dhe nutrientëve 2 muaj para konceptimit ka një impakt pozitiv në shëndetin e fëmijëve që do lindin.

Acidi folik është i nevojshëm për mbylljen e duhur të tubit neural, i cili ndodh midis ditës së 22 dhe 28 të shtatzanisë, kur femra mund të mos dijë që është shtatzanë. Kjo është arsyeja pse këshillohet që femrat që duan fëmijë të konsumojnë çdo ditë acid folik të paktën 4 javë para konceptimit.

Acidet yndyrore Omega-3, në veçanti DHA, janë të rëndësishme për zhvillimin e syve dhe të trurit të fetusit.

Vitamina C ndihmon sistemin imunitar dhe ul rrezikun e anemisë duke favorizuar stimulimin e hekurit. Vitamina E është një antioksidant i membranës qelizore duke ngadalësuar plakjen qelizore.

Vitamina D ndihmon në fiksimin e kalciumit në kocka. Vitamina B1, niacina, vitamina B6 dhe acidi pantotenik luajnë rol të rëndësishëm në përthithjen e nutrientëve dhe çlirimin e energjisë nga sheqernat dhe yndyrnat. Vitamina B2 është e përfshirë në funksionet qelizore dhe në balancën e sistemit nervor. Biotina ndihmon në shëndetin e lëkurës, flokëve dhe thonjve.

Jodi  është i rëndësishëm në prodhimin e hormoneve të tiroides, që kontrollojnë një sërë procesesh si rritja, metabolizmi energjitik dhe zhvillimi i trurit dhe kockave të fetusit.

Hekuri është i nevojshëm për formimin e hemoglobinës dhe për transportin e oksigjenit.

Zinku ka një funksion të rëndësishëm në rigjenerimin dhe mbrojtjen qelizore. Së bashku me vitaminën C forcojnë sistemin imunitar.

Magneziumi aktivizon disa enzima dhe influencon metabolizmin energjitik dhe sistemin neuromuskulor.

 • Pa gluten, pa laktozë

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet marrja e 1-2 kapsulave në ditë me ujë. Mos e përtypni.

Firma

DoppelHerz

Mosha

20+

Forma

Kapsula

Sasia

30

Per daily portion (per daily serving (= 2 capsule))

Ingredients Amount
Omega-3 fatty acids 352 mg
Beta-Carotin 4 mg
Vitamin E 24 mg
Vitamin D3 10 µg
Vitamin C 160 mg
Pantothenic acid 12 mg
Vitamin B1 2,4 mg
Vitamin B2 3 mg
Vitamin B6 4 mg
Folic acid 800 µg
Biotin 120 µg
Niacin 30 mg
Vitamin B12 4 µg
Iron 28 mg
Magnesium 120 mg
Zinc 10 mg
Copper 2 mg
Iodine 300 µg

Do not exceed the stated recommended daily dosage! Food supplements should not be used as a substitute for a varied diet.
The product should be stored out of the reach of children.
Do not store above 25 °C.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “DoppelHerz – Vital Materna Plus, për shtatzaninë dhe gjidhënien”

LART