- 15%

DoppelHerz – Vital Arteries

1,190 Lekë

Përshkrimi i Produktit

DoppelHerz – Vital Arteries

Si mund të ndihmojmë në parandalimin e aterosklerozës?

 • Rivendosni një bazë të shëndetshme ushqyese për sistemin kardiovaskular: një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar me sheqerna të ulëta dhe yndyrna të ngopura, të pasura me fibra, vitamina, minerale dhe elementë gjurmë.
 • Kryeni aktivitet fizik rregullisht: jo vetëm për të humbur kilet e tepërta, por edhe për të rritur nivelin e rezistencës së trupit.
 • Përdorni Doppelherz ® aktiv Vital Arteries i cili ë mënyrë aktive dhe specifike parandalon aterosklerozën përmes trajtimit të synuar.

Doppelherz ® aktiv Vital Arteries përmban një kombinim unik të ekstrakteve bimore të cilat veprojnë në një mënyrë plotësuese për të përmirësuar qarkullimin e gjakut duke ruajtur arterie të pandryshuara.

Veprimi i këtyre ekstrakteve ka qenë i njohur me shekuj dhe është mbështetur nga shumë punime shkencore.
Hudhra është një përbërës tradicional e njohur për efektet e saj pozitive në sistemin e qarkullimit të gjakut: ul presionin e gjakut dhe përmirëson ekuilibrin e lipideve në gjak duke shkaktuar një ulje të nivelit të kolesterolit “të keq”.

Ekstrakti i gjetheve të veshtullës që përdoret në Vital Arteries gjithashtu vepron në mënyrë të favorshme në sistemin e qarkullimit të gjakut falë vetive të tij hipotensionale.

Frutat e murrizit janë të pasura me flavonoide të cilat mbrojnë të gjithë sistemin e qarkullimit të gjakut nga efektet dëmtuese të radikalëve të lirë. Frutat e murrizit gjithashtu kanë veti kardiotonike.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet 3 herë në ditë, pas vaktit ushqimor 1-2 kapsula shqëruar me një gotë të madhe uji. Mos përtypni kapsulat.

0/5 (0 Reviews)
Firma

DoppelHerz

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

90

NutrientëtSasia
Garlic extract
60 mg
Misteltoe extract
24 mg
Hawthorn 54 mg
Lista e Përbërësve
rapeseed oil (solvent), gelatin (bovine), macerated garlic extract, macerated mistletoe leaf extract, glycerol (humectant), animal fat (of bovine origin), macerated hawthorn fruit extract, silica (stabilizer), water (solvent), caramel (E150, colorant)
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “DoppelHerz – Vital Arteries”

LART