- 15%

DoppelHerz – Stress Gute Nerven

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,130 Lekë.Current price is: 960.50 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Vitamina B1, B6 dhe B12 për funksionim normal të sistemit nervor

Ginkgo + bar blete

Në ditët e sotme truri jonë ka gjithnjë e më shumë nevoja gjatë studimeve ose në jetën profesionale dhe private. Ne duhet të jemi mendërisht aktivë dhe të shkathët, kemi nevojë për nerva të forta dhe tru të fuqishëm.

Truri jonë punon 24 orë në ditë pa pushim. Eshtë një nga organet më aktive të trupit dhe konsumon 20% të energjisë ditore, megjithëse është vetëm 2% e masës trupore. Meqë truri jonë nuk i eleminon nutrientët dhe nuk i depoziton për një kohë të gjatë, ne duhet ti marrim ato me ushqim rregullisht.

Metabolizmi energjitik dhe funksioni i nervave
Vitaminat B1, B2, B6, B12, niacin dhe biotina kontribuojnë në funksionimin e sistemit nervor dhe në metabolizmin normal energjitik.

Performanca mendore
Acidi pantotenik (Vitamina B5) kontribuon në një performancë normale mendore.

Gjaku dhe sistemi imunitar
Vitaminat B6 dhe B12 kontribuojnë në formimin e qelizave të kuqë të gjakut.
Acidi folik luan rol në ndarjen qelizore. Vitamina B6, B12 dhe acidi folik kontribuojnë në një sistem të mirë imunitar, që nevojitet veçanërisht në rastet e stresit.

Me një tabletë, ju mbuloni nevojat ditore të gjithë vitaminave B. Gjithashtu përfshihen 50mg ekstrakt Ginkgo Biloba dhe 40mg ekstrakt Bar Blete (Melissa officinalis).

Ginkgo Biloba lidhet me vitalitetin, përmirëson përqendrimin dhe memorien.
Bari i Bletës ndihmon në qetësi dhe relaksim.

Firma

DoppelHerz

Forma

Tableta

Sasia

30

Application & composition


per daily serving (= 1 tablet)

ingredient amount
Vitamin B1 1.1 mg
Vitamin B2 1.4 mg
Vitamin B6 1.4 mg
Vitamin B12 2.5 μg
pantothenic acid 6 mg
folic acid 200 μg
niacin 16 mg
biotin 50 μg
ginkgo 50 mg
Lemon balm leaves extract 40 mg
Recommended dosage:

Take 1 tablet daily with a little liquid without chewing.

Note:

People with disease-related increased bleeding tendency and users of anticoagulant drugs should use this supplement only after consulting a doctor.
Not suitable for children and adolescents. Store dry and not above 25 ° C.

Composition:

Filler Dicalcium Phosphate, Filler Cellulose, Ginkgo Leaf Extract, Melissa Leaf Extract, Nicotinamide, Release Agent Silica, Calcium D-Pantothenate, Filler Crosslinked Carboxymethylcellulose, Release Agent Magnesium Salts of Fatty Acids, Coatings Hydroxypropylmethylcellulose, Maltodextrin, Colorant Titanium Dioxide, Coatings Shellac, Pyridoxine Hydrochloride, Riboflavin, Thiamine Mononitrate, Release Agents Talc, Olive oil, pteroyl monoglutamic acid, emulsifier polysorbate 80, dye riboflavin, dye copper-containing complexes of chlorophylls and chlorophyllins, D-biotin, cyanocobalamin

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  200%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për DoppelHerz – Stress Gute Nerven
 • Flavia L. (blerës i verifikuar)

  Produkt shume i mire dhe efikas

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART