- 15%

DoppelHerz – Selen 100

1,020 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

DoppelHerz – Selen 100

Një furnizim optimal i vitaminave dhe elementëve gjurmë është një parakusht i rëndësishëm për mirëqenien dhe performancën e trupit tonë. Kjo gjithashtu përfshin një furnizim adekuat të elementit gjurmë selen. Seleni ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ dhe kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.Trupi i njeriut nuk mund të prodhojë vetë selen. Seleni duhet të merret rregullisht dhe mjaftueshëm përmes ushqimit. Në rastin e një diete të paekuilibruar, sidoqoftë, marrja me ushqim nuk është gjithmonë optimale.Burime të mira të selenit janë thjerrëzat, shpargu, mishi, peshku dhe vezët e pulës.

Çfarë ofron sistemi 2-fazor?
Sistemi 2-fazor nga Doppelherz përbëhet nga dy shtresa të ndryshme tabletash për shkak të një procesi prodhimi të zhvilluar.
Sistemi dyfazor nga Doppelherz punon në parimin e “çlirimit të shpejtë të lëndëve ushqyese” dhe “çlirimit afatgjatë të lëndëve ushqyese”.
Në fazën e 2-të, si një depo lëndësh ushqyese, seleni lëshohet gradualisht për shumë orë dhe i vihet në dispozicion trupit në “pjesë” më të vogla gjatë gjithë ditës. Anasjelltas, seleni i fazës së 1 lirohet më shpejt dhe prandaj mund të jetë i disponueshëm për trupin më shpejt.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë një herë në ditë me ujë të bollshëm, pa përtypur.

0/5 (0 Reviews)
Firma

DoppelHerz

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

40

filler dicalcium phosphate, coating agent hydroxypropylmethyl cellulose, filler microcrystalline cellulose, modified starch, separating agent fatty acids, separating agent magnesium salts of fatty acids, coloring agent riboflavin-5′-phosphate, coating agent hydroxypropyl cellulose, coloring agent iron oxides and iron hydroxide, separating agent carboxymethyl cellulose, separating agent carboxymethyl cellulose Sodium selenite

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “DoppelHerz – Selen 100”

LART