- 15%

Doppelherz – Omega-3 1400mg

(1 përshtypje mbi produktin)

1,215.50 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Doppelherz Omega-3 1400mg

Kapsulat Doppelherz Omega-3 1400mg kanë një përmbajtje të lartë të acideve yndyrore Omega-3, EPA dhe DHA për mirëfunksionin e sistemit kardiak.

• Me acide yndyrore të vlefshme Omega-3 vaj peshku deti në formë të koncentruar
• EPA dhe DHA kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës
• Vitamina E ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ

Doppelherz Omega-3 1400mg përmban acide yndyrore të vlefshme omega-3 nga vajrat e peshkut të detit në formë të koncentruar. Me një përmbajtje omega-3 prej 35%, kapsulat e Doppelherz sigurojnë një përqendrim më të lartë se shumë produkte të tjera në treg, me nivele omega-3 deri në 30%.

Për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore omega-3, 1 kapsulë çdo ditë përmban 485 mg acide yndyrore omega-3. Nga këto, 285mg EPA dhe 190mg DHA. Këto acide yndyrore omega-3 kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës. Vitamina E shtesë kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Dieta e paekuilibruar shpesh përmban shumë acide yndyrore të ngopura, yndyrna shtazore ose kolesterol. Ndërsa acidet yndyrore omega-3 të pangopura zakonisht rekomandohet të merren nëpërmjet suplementeve. Acidet yndyrore omega-3 acid dokosaheksaenoik (DHA) dhe acid eicosapentaenoic (EPA) nuk mund të prodhohen vetë nga trupi nëse nuk janë në nivelet e duhura.

Duhet ti siguroni trupit sasi të mjaftueshme dhe të rregullta të këtyre acideve yndyrore të pangopura përmes dietës. Por jo të gjithë mund të pëlqejnë të konsumojnë peshk dy herë në javë.

Kapsulat Doppelherz Omega-3 1400mg përmbajnë 35% acide yndyrore omega-3 në 1400 mg vaj peshku deti dhe kështu mbështesin furnizimin e këtyre acideve yndyrore të vlefshme çdo ditë me vetëm një kapsulë.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 kapsulë çdo ditë shoqëruar me lëng.

Firma

DoppelHerz

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Seaweed oil containing omega-3 fatty acids, gelatin (beef), humectants glycerin, DL-alpha-tocopheryl acetate

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Doppelherz – Omega-3 1400mg
 • besi s. (blerës i verifikuar)

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART