- 15%

DoppelHerz – Mama Plus

1,062.50 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Mama Plus

Kapsulat Doppelherz Mama plus+ me DHA dhe acid folik ofrojnë 600μg acid folik së bashku me të gjitha vitaminat e tjera B dhe mineralet si kalcium, magnez, hekur, zink dhe 100μg jod. Përveç kësaj, kapsulat përmbajnë acide yndyrore omega-3 duke përfshirë 200 mg DHA në ditë. Ideale për gratë që duan të kenë fëmijë, si dhe gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji. Kjo pasi në këtë fazë të jetës, nevoja për disa vitamina dhe minerale rritet ndjeshëm.

Ideale për:

 • Për gratë që duan fëmijë
 • Për gratë shtatzëna dhe periudhë laktacioni
 • Me acid folik dhe vitamina esenciale B

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 2 kapsula në ditë (p.sh. me drekën) ose gjatë ditës.

0/5 (0 Reviews)
Firma

DoppelHerz

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30 Kapsula

SEA FISH OIL, calcium carbonate, gelatine (beef), coconut oil, magnesium oxide, calcium L-ascorbate, humectant glycerin, SOYA oil, ferrous fumarate, emulsifier mono- and diglycerides of fatty acids, emulsifier lecithins (SOYA), humectant sorbitol, D-alpha-tocopherol, nicotinamide , zinc oxide, calcium D-pantothenate, dye iron oxides and iron hydroxides, pyridoxine hydrochloride, beta-carotene, riboflavin, thiamine mononitrate, pteroylmonoglutamic acid, potassium iodide, D-biotin, cholecalciferol, cyanocobalamin

Përbërësit Doza ditore%NRV**
Biotin60 µg 120 %
Calcium 200 mg 25 %
Eisen 15 mg 107 %
folic acid 600 µg 300 %
Iodine 100 µg 67 %
Magnesium 90 mg 24 %
Niacin 15 mg 94 %
pantothenic acid 6 mg 100 %
Vitamin B 2, Riboflavin 1,5 mg 107 %
Vitamin A 333 µg 42 %
Vitamin B 1, Thiamin 1,2 mg 109 %
Vitamin B 12 3,5 µg 140 %
Vitamin B 6 1,9 mg 136 %
Vitamin C 110 mg 138 %
Vitamin D 5 µg 100 %
Vitamin E 13 mg 108 %
Zink 10 mg 100 %
Docosahexaenoic acid (DHA) 200 mg ****
Omega-3 fatty acids 240 mg ****
sea fish oil620 mg ****
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “DoppelHerz – Mama Plus”

LART