- 15%

DoppelHerz – Magnesium 400 (+ B1 + B6 + B12 + Acid Folik)

(8 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,230 Lekë.Current price is: 1,045.50 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Magneziumi është një mineral esencial të cilin trupi nuk mund ta prodhojë vetë. Gjithashtu ruajtja e sasive të magneziumit nga organizmi është e limituar. Ushqimet e përpunuara të cilat konsumohen gjerësisht sjellin shpeshherë nivele jo optimale të magneziumit në organizëm. Gjatë gatimit të ushqimit një pjesë e sasisë se magneziumit humbet.  Gjithashtu përdorimi i rregullt i alkolit sjell largim të magneziumit nga organizmi. Burime shumë të mira të magneziumit janë: perimet, leguminozet, peshku, mëlçia etj.

Magneziumi ndihmon në metabolizimin normal të energjisë dhe në founksionet normale të sistemit nervor dhe muskujve.

Vitamina B1 jep një ndihmë shtesë në funksionin normal të zemrës dhe së bashku me vitaminat B6 dhe B12 luan rol në mbarëvajtjen e funksioneve të sistemit nervor.

Vitaminat B6 dhe B12 kontribuojnë në funksionimin normal të qelizave të kuqe të gjakut, që mundësojnë transportin e oksigjenit në gjak. Gjithashtu ato kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar i cili mund sidomos gjatë aktivitetit fizik ka nevojë për mbështetje.

Acidi folik luan rol në ndarjen normale të qelizave dhe në hematopoiesis (formimin e gjakut). Së bashku me vitaminat B6 dhe B12 ndihmon në metabolizmin e homocisteinës.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 tabletë Magnesium 400 në ditë me një vaktin, me lëngje të mjaftueshme,  pa e përtypur.

Tabletat mund të ndahen edhe në gjysmë nëse është e nevojshme.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk mund të zëvendësojnë një dietë të ekuilibruar dhe të larmishme. Mbajeni larg fëmijëve. Fëmijët mbi 12 vjeç marrin gjysmë tablete në ditë.

Ruani produktin në temperaturë nën 25°C.

Firma

DoppelHerz

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

Sasitë e marra me dozën ditore (= 1 tabletë):
[table “” not found /]

Të gjithë përbërësit:
Magnesium oxide, fillers cellulose and sodium carboxymethyl cellulose, releasing agent silicon dioxide, calcium salts of fatty acids, mono- and diglycerides of fatty acids and talc coating agent hydroxypropylmethylcellulose and shellac, palm fat (completely cured), dye, titanium dioxide, pyridoxine hydrochloride, thiamin mononitrate, olive oil, emulsifier polysorbate 80, Pteroylmonoglutaminsäure , cyanocobalamin

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
8 përshtypje për DoppelHerz – Magnesium 400 (+ B1 + B6 + B12 + Acid Folik)
 • Arba C. (blerës i verifikuar)

  Shume i mire per energji dhe rikuperim.

 • Gloria K. (blerës i verifikuar)

  E ndjej veten shumë më energjike që kur fillova ta përdor.

 • Iljada B. (blerës i verifikuar)

  Energji, qetsi trupore . Firma e Doppelherz per mua ka suplementet me te mira ne treg.

 • ARSONA D. (blerës i verifikuar)

  E ndjej veten me te forte,me te shendetshme,madje jam shtatzene dhe po e perdor,dhe jam shum e kenaqur me sherbimin,porosia me erdhi per me pak se dy ore,kjo nuk ndodh me sherbimet e tjera online.

 • Blerta A. (blerës i verifikuar)

  shume i mire

 • .

  E perdor pothuajse cdo mbremje. Per gjendjen e ankthit dhe lehtesim te simptomave te nervit shiatik

 • Anxhela A.

  Super te mira

 • Elisa Z. (blerës i verifikuar)

  Produkt shume i mire

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART