- 15%

DoppelHerz – Magnesium Direct 400 mg

(3 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,250 Lekë.Current price is: 1,062.50 Lekë.

Të shijshme dhe të lehta për tu marrë.
Me shije limoni

Përshkrimi i Produktit

DoppelHerz Magnesium Direct 400 mg

Magnezi është një mineral esencial të cilin trupi nuk mund ta prodhojë vetë. dihmon në metabolizimin normal të energjisë dhe në funksionet normale të sistemit nervor dhe muskujve.Gjithashtu ruajtja e sasive të magneziumit nga organizmi është e limituar.

Ushqimet e përpunuara të cilat konsumohen gjerësisht sjellin shpeshherë nivele jo optimale të magneziumit në organizëm. Gjatë gatimit të ushqimit një pjesë e sasisë se magneziumit humbet. Gjithashtu përdorimi i rregullt i alkolit sjell largim të magneziumit nga organizmi. Burime shumë të mira të magneziumit janë: perimet, leguminozet, peshku, mëlçia etj.

1) Pa gluten         2) Pa laktozë          3) I përshtatshëm për veganë

Bustinat Doppelherz përmbajnë Magnezium në një kombinim me vitaminat B6, B12 dhe acid folik.Së bashku, këto 3 vitamina B luajnë rol në metabolizmin e homocisteinës.

 • Vitaminat B6 dhe B12 kontribuojnë në një mirëfunksionim të sitemit imunitar dhe mirëformimin e qelizave të kuqe të gjakut.
 • Vitamina B6 kontribuon në metabolizmin normal të proteinave.
 • Acidi folik mbështet formimin normal të gjakut dhe luan rol në ndarjen qelizore.

Udhëzime mbi përdorimin

Konsumoni një bustinë në ditë. Vendosni përmbajtjen e një bustine direkt në gjuhë, prisni të shkrihet dhe gëlltiteni.

Nuk është i përshtatshëm për fëmijë nën 12 vjeç.

Firma

DoppelHerz

Mosha

12+

Forma

Bustina

Sasia

20

Application & composition


Sasia për dozën ditore (= 1 bustinë)

ingredient amount
magnesium 400 mg
Vitamin B6 6 mg
Vitamin B12 3 μg
folic acid 400 μg
Recommended dosage:

Consume the contents of 1 sachet daily. Put the micro-pellets directly on the tongue, slowly melt and swallow. Please tear the bag in the direction of the arrow.

Note:

Store dry and not above 25 ° C. Not suitable for children under 12 years.

Composition:

Magnesium Oxide, Sorbitol Filler, Acidity Regulator Monosodium Citrate, Citric Acid Acidifier, Sodium Carboxymethylcellulose Thickener, Aroma, Pyridoxine Hydrochloride, Sweetener Aspartame, Release Agents Magnesium Salts of Fatty Acids, Sweeteners Acesulfame K, Pteroyl Monoglutamic Acid, Cyanocobalamin

Pështypjet mbi produktin
 • 4.67
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  33%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
3 përshtypje për DoppelHerz – Magnesium Direct 400 mg
 • Iljada B.

  Firma e Doppelherz per mua ka suplementet me te mira ne treg. Kush ben aktivitet fizik, ose ka aktivitet te ngjeshur gjate dites eshte supementi me i mire

 • Kejsi S.

  Te jep sh energji dhe gjume te qete

 • Anxhela A.

  I mbrekullueshem

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART