- 15%

Doppelherz – Magen-Gel

1,530 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

 • Për djegie + refluks dhe diskomfort i lidhur me aciditetin e stomakut
 • Suspension oral kundër refluksit në bustina 10ml
 • Gjithashtu e përshtatshme për djegien e stomakut gjatë shtatzanisë
 • Vepron shpejt

Mekanizmi i veprimit

Doppelherz xhel për stomakun është i bazuar në karbonate dhe alginat natriumi dhe një mekanizem fizik veprimi. Sapo vihet në kontakt me pH acidik të stomakut, alginati natriumit – një polimer natyral nga algat – formon një xhel.
Në të njejtën kohë, karbonatet çlirojnë dioksid karboni, e cila lejon xhelin të formojë një shtresë mbrojtëse. Kjo barrierë fizike parandalon refluksin e lëngut gastrik në ezofag. Për më tepër, karbonati i natriumit mundëson që aciditeti i stomakut të reduktohet.

Kështu, Doppelherz xheli i stomakut qetëson djegien e stomakut shpejt. Falë bustinave, suspensioni mund të merret lehtesisht.

 • Pa laktoze, pa gluten

Udhëzime mbi përdorimin

 • Për të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç: Merrni 1 deri në 2 bustina pas vakteve kryesore dhe para gjumit. Shkundni mirë përpara përdorimit.
 • Fëmijët nën 12 vjeç: Përdorni vetëm pasi të këshilloheni me mjekun.
0/5 (0 Reviews)
Firma

DoppelHerz

Mosha

Të gjithë

Forma

Bustina

Sasia

20

Purified water, sodium alginate, sodium bicarbonate, sodium carbonate, calcium carbonate, flavor, polyacrylic acid, sodium propyl p-hydroxybenzoate, sodium methyl p-hydroxybenzoate,

sodium sazarin. This product contains small amounts of sodium 98.23 mg (4.27 mmol) and calcium 32 mg (0.8 mmol ) per bag (10 ml)

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Doppelherz – Magen-Gel”

LART