- 10%

DoppelHerz – Lecithin+Vitamins B

Original price was: 1,250 Lekë.Current price is: 1,125 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Acidi pantotenik mbeshtet performancen normale mendore
Ditet e sotme, puna, sporti dhe stresi i perditshem shton kerkesa te vecanta tek trupi jone. Per shendetin dhe mireqenien, trupit tone i duhet nje sasi e mjaftueshme e lendeve ushqyese.
Lecitina eshte nje fosfolipid qe merr pjese ne ndertimin e membranes qelizore te qelizave te nervave dhe trurit. Vitaminat B kontribuojne ne nje sere procesesh ne trup. Trupi jone nuk mund ti depozitoje per shume gjate keto vitamina. Prandaj ato duhet te merren rregullisht nepermjet ushqimit.
Acidi pantotenik
-Kontribuon ne performancen normale mendore
-Kontribuon ne reduktimin e lodhjes
-Ndihmon ne energji

Vitamina B1 & B2
-Mbeshtet funksionimin e sistemit nervor
-Ndihmon ne mirefunksionimin e zemres

Niacin
-Ndihmon per nje lekure te shendetshme

Vitamina B6
-Kontribuon ne formimin e qelizave te kuqe te gjakut
-Ndihmon ne funksionimin dhe forcimin e sistemit imunitar
-Kontribuon ne ne metabolizmin e proteinave dhe glikogjenit
-Ndihmon ne mirefunksionimin e sistemit nervor

Vitamina B12
-Kontribuon ne formimin e rruazave te kuqe te gjakut, qe sigurojne transportin e oksigjenit ne gjak
-Ndihmon ne mirefunksionimin e sistemit imunitar
-Ndihmon ne reduktimin e lodhjes

Acidi folik
-Kontribuon ne metabolizmin e homocisteines
-Ndihmon sistemin imunitar

Vitamina E ndihmon qelizat nga stresi oksidativ

-pa gluten
-pa laktoze
Doza e rekomanduar: 1-3 tableta ne dite

Firma

DoppelHerz

Mosha

Fëmijë

Forma

Tableta

Sasia

40

Informacion nutricional 3 tableta

ingredient amount
lecithin 1500 mg
Vitamin B1 3.3 mg
Vitamin B2 4.2 mg
pantothenic acid 18 mg
Vitamin B6 4.2 mg
Vitamin B12 7.5 μg
niacin 48 mg NE
folic acid 600 μg
Vitamin E 36 mg α-TE

Përbërësit
Soybean oil, gelatin, soybean oil, moisturizing agent glycerin and sorbitol, emulsifier mono- and diglycerides of fatty acids, DL-alpha-tocopheryl acetate, nicotinamide, calcium D-pantothenate, dyestuff iron oxides and iron hydroxides, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, thiamine mononitrate, pterolymonoglutamic acid, cyanocobalamin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “DoppelHerz – Lecithin+Vitamins B”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART