- 15%

DoppelHerz – Iron-Femin Direct

935 Lekë

(Eisen-Femin Direct)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Doppelherz Iron-Femin Direct nuk ju ofron vetëm nutrientë të rëndësishëm si Hekuri, acidi folik, vitamina B6, vitamina B12 dhe vitamina C, por gjithashtu është e shijshme.

Formë dozimi modern për gëlltitje të shpejtë dhe direkte.
Një proces prodhimi modern ka arritur të zhvillojë një formë dozimi moderne dhe praktike.

Hekuri është element vital i nevojshëm për shumë funksione në trup. Ai kontribuon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës, duke mundësuar transportin normal të oksigjenit në gjak.

Trupi nuk mund ta prodhojë hekurin vetë dhe humb një sasi të caktuar çdo ditë. Prandaj ky element i rëndësishëm duhet të merret rregullisht përmes dietës.
Duhet të merret parasysh furnizimi i mjaftueshem me hekur, sidomos gjatë viteve të zhvillimit të organizmit, gjatë shtatzanisë, gjatë ushqyerjes me gji, si dhe është shumë i rëndesishëm për vegjetarianët.

Doppelherz Eisen-Femin Direct përmban 14 mg hekur dhe një kombinim të acidit folik, vitaminës B6, B12 dhe vitaminës C.

 • Vitaminat B6, B12 dhe acidi folik gjithashtu kontribuojnë në formimin e qelizave të kuqe të gjakut. Vitamina B6 dhe B12 ndihmojnë në një metabolizëm normal energjitik.
 • Acidi folik kontribuon në formimin normal të gjakut dhe gjithashtu kontribuon në rritjen e fetusit gjatë shtatzanisë.
 • Vitamina C rrit përthithjen e hekuri dhe ndihmon ne nje sistem te mire imunitar duke mbrojtur qelizat nga stresi oksidativ.

I pershtatshem për vegane. Pa gluten, pa laktozë.

Udhëzime mbi përdorimin

Konsumoni një bustinë në ditë. Hidhni mikro-grimcat në gjuhë, ato do të shkrihen menjëherë dhe gëlltiteni. Grisni bustinën në drejtimin  e shigjetës.

Firma

DoppelHerz

Mosha

Të gjithë

Forma

Bustina

Sasia

20

Përbërësit për dozën ditore (1 bustinë)

ingredient amount
iron 14 mg
folic acid 300 μg
Vitamin B6 1.4 mg
Vitamin B12 2.5 μg
vitamin C 80 mg
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “DoppelHerz – Iron-Femin Direct”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART