- 15%

DoppelHerz – Acid Hyaluronic 30mg

1,326 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Vitamina C luan rol në formimin e kolagjenit dhe në mirëfunksionimin e lëkurës.

Faktorë të ndryshëm ndikojnë në shëndetin e lëkurës dhe indeve lidhëse si dhe në mbrojtjen e qelizave. Qelizat dhe indet rigjenerohen çdo ditë dhe kërkojnë nutrientë të mjaftueshëm, që trupi nuk mund ti prodhojë vetë.

 • Mangani kontribuon në formimin e indit lidhës.
 • Vitamina A, zinku dhe biotina kontribuojnë në mirëmbajtjen e lëkurës.
 • Bakri luan rol në pigmentimin e lëkurës.
 • Përveç kësaj, vitamina E, C dhe zinku ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Një kapsulë Doppelherz Acid Hyaluronic Extra përmban 30mg acid hialuronik, 15mg coenzyme Q10 si dhe ekstrakt avokado dhe shege në kombinim me biotinën dhe vitamina e minerale të përzgjedhura me kujdes.

 • Acidi hialuronik është një substancë që prodhohet kryesisht nga fibroblastet dhe nga qeliza të tjera speciale. Një sasi e madhe e acidit hialuronik prodhohet në lëkurë.
 • Koenzima Q10 i përket grupit të ubikinoneve. Një sasi e konsiderueshme e Q10 ruhet në mitokondrinë e qelizave. Koenzima Q10 mund të formohet nga trupi dhe të pëthithet nga ushqimi.
 • Shega është një nga bimet më të vjetra të kultivuara në Lindjen e Mesme. Ka veti antioksidante dhe rigjeneruese.
 • Zinku luan rol në ndarjen qelizore.
 • Biotina kontribuon në mirëmbajtjen e lëkurës dhe metabolizmin energjitik.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza e rekomanduar: Një kapsulë në ditë me një gotë ujë, pa e përtypur.

Firma

DoppelHerz

Mosha

Fëmijë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Informacion nutricional për 1 kapsulë (doza ditore)

ingredient amount
hyaluronic acid 30 mg
avocado extract 30 mg
Coenzyme Q10 15 mg
pomegranate extract 45 mg
Vitamin A 400 μg RE
biotin 100 μg
vitamin C 80 mg
Vitamin E 12 mg α-TE
zinc 5 mg

Përbërësit
Hyaluronic acid-containing collagen hydrolyzate, gelatin, L-ascorbic acid, granate extract, avocado extract, DL-alpha-tocopheryl acetate, coenzyme Q10, maltodextrin, zinc carbonate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “DoppelHerz – Acid Hyaluronic 30mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART