- 15%

DoppelHerz – Glucosamin 700 Extra

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,250 Lekë.Current price is: 1,062.50 Lekë.

Suplement për kockat, kartilagjet dhe indin lidhor.
700 mg glucosamine sulfate dhe chondroitin sulfate 50 mg

Përshkrimi i Produktit

Aparati jonë i lëvizjes (kërcet, kockat, indet lidhëse) na duhet çdo ditë. Stresi i përditshëm, mbipesha dhe mosha që kalon janë në disfavorin tonë. Për mirëmbajtjen e lëvizjes dhe cilësisë së jetës në çdo moshë është e nevojshme një ushqyerje e mirë.

Kapsulat DoppelHerz Glucosamine Extra 700 përmbajnë një kombinim vital mikronutrientësh, vitaminë C, bakër, selenium dhe zink.

Vitamina C kontribuon në formimin normal të kolagjenit pra drejtpërdrejtë në formimin e kockave dhe kartilagjeve.

Vitaminat C dhe E dhe elementët gjurmë si zinku, seleniumi and bakri kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Zinku kontribuon në mirëmbajtjen e kockave të shëndetshme.

Bakri ndihmon në mirëmbajtjen e indit lidhor. Indi lidhes është struktura mbështetëse dhe stabilizuese e trupit.

Glukozamina është një proteinë e veçantë që gjendet në qelizat e indit lidhor
Kondroitina është një përbërës që ndihmon kartilagjet në mbajtjen e ujit.

Vitaminat dhe disa elementë nuk mund të formohen vetë në trup. Ato janë të rëndësishme dhe duhet të merren çdo ditë me ushqim.
Kapsulat Doppelherz përmbajnë një kombinim vitaminash vitale dhe mineralesh që kujdesen për shëndetin dhe mirëqënien e trupit tonë.

Doza e rekomanduar

1 kapsulë në ditë me një vakt ushqimor.

Firma

DoppelHerz

Mosha

20+

Forma

Kapsula

Sasia

30

Sasitë e marra me dozën ditore (= 1 tabletë):
[table “” not found /]

Të gjithë përbërësit:
Glucosamine from constituents of shrimp, gelatin (cattle), chondroitin sulfate (bovine), L-ascorbic acid, zinc gluconate, release agent magnesium salts of fatty acids, DL-alpha-tocopheryl acetate, releasing silica, pyridoxine hydrochloride, copper gluconate, dye, titanium dioxide, sodium selenite

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  200%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për DoppelHerz – Glucosamin 700 Extra
 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART