- 15%

DoppelHerz – Gelenk 1200, suplement për kockat dhe artikulacionet

Original price was: 4,000 Lekë.Current price is: 3,400 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Sistemi ynë muskulo-skeletor, kyçet, kërcet, muskujt, tendinat dhe ligamentet, sfidohen çdo ditë. Stresi, mbipesha dhe mosha janë faktorë të rëndësishëm. Për të mbajtur lëvizshmërinë dhe cilësinë e jetës në çdo moshë, mund të kontribuojë një dietë e shëndetshme dhe stërvitje e vazhdueshme.

DoppelHerz GELENK 1200 përmban vitaminë C, vitaminë D, vitaminë K dhe elementë si zinku, bakri, mangani dhe seleniumi. Gjithashtu përfshihen 1,200 mg glukozaminë, 200 mg kondroitinë, 50 mg acid hialuronik dhe enzimat bromelain dhe papain.

Ky paketim përmban tableta dhe kapsula që gëlltiten me lehtësi.

Tabletat:

 • Vitamina C kontribuon në formimin e kolagjenit për një funksion normal të kërceve dhe kockave.
 • Vitaminat K and D kontribuojnë në mbajtjen e kockave normale. Vitamina D ndihmon në funksionin e muskujve. Ajo kontribuon në përdorimin e kalciumit dhe mbajtjen e niveleve normale të tij në gjak.
 • Vitamina E dhe Vitamina C ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Tabletat përmbajnë edhe 1200mg glukozaminë hidroklorid. Glukozamina është një komponent nga guacka e karkalecit.

Kapsula:
Elementët si zinku, seleniumi, mangani dhe bakri ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

 • Zinku dhe mangani kontribuojnë në ruajtjen e kockave normale. Gjithashtu, mangani kontribuon në formimin e indit lidhor, bakri ndihmon në mbajtjen e indit lidhor. Indi lidhës i referohet strukturave mbështetëse dhe stabilizuese të trupit. Ai i jep tendinave dhe ligamenteve fuqinë e tyre tërheqëse.
 • Kondroitina dhe acidi hialuronik janë me origjinë shtazore. Enzima bromelain nxirret nga ananasi ndërsa papain nga papaya.

Pa gluten, pa laktozë.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë dhe një kapsulë në ditë me një gotë ujë.

Firma

DoppelHerz

Mosha

20+

Forma

Tableta + Kapsula

Sasia

30 + 30

Per daily serving (per 1 tablet + 1 capsule)

ingredient amount
vitamin C 80 mg
Vitamin D 20 μg
Vitamin K 40 μg
Vitamin E 3 mg alpha TE
zinc 5 mg
manganese 1 mg
copper 300 μg
selenium 30 μg
glucosamine 1200 mg
chondroitin sulfate 200 mg
hyaluronic acid 50 mg
bromelain 70 mg
papain 35 mg

Composition:
Tablets:

glucosamine hydrochloride (from prawn ingredients), L-ascorbic acid, polyvinylpyrrolidone filler, cellulose filler, silicone release agent, hydroxypropylcellulose, crosslinked carboxymethylcellulose filler, magnesium fatty acid releasing agents, hydroxypropylmethylcellulose, DL-alpha-tocopheryl acetate, talcum release agent, titanium dioxide dye, Separating agents fatty acids, phytomenadione, cholecalciferol

Capsules:
hyaluronic acid containing collagen hydrolyzate, chondroitin sulfate, gelatin (beef), bromelain, papain, zinc gluconate, separating agents magnesium salts of fatty acids, manganese gluconate, coloring matter titanium dioxide, copper gluconate, coloring iron oxides and iron hydroxides, sodium selenite

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “DoppelHerz – Gelenk 1200, suplement për kockat dhe artikulacionet”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART