- 15%

Doppelherz – Collagen + Hyaluron + Ceramide

2,592.50 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Doppelherz – Collagen + Hyaluron + Ceramide

Lëkura dhe indet lidhëse jane pjesë e rëndësishme në pamjen tonë. Me rritjen e moshës, kolagjeni reduktohet natyrshëm dhe elasticiteti i lëkurës bie. Ampulat nga Doppelherz Collagen +Hyaluron + Ceramide përmbajnë vitamina të zgjedhura dhe elementë gjurmë për funksionimin normal të lëkurës dhe indit lidhor. Përveç kësaj, ampulat përmbajnë 1000 mg hidrolizat kolagjeni, 50 mg acid hialuronik dhe 15 mg ceramide nga ekstrakti i farës së grurit.

 • Kolagjeni është një proteinë e rëndësishme strukturore në lëkurë dhe gjendet kryesisht në indin lidhës.
 • Acidi hialuronik është një substancë endogjene në lëkurë. Prodhohet kryesisht në fibroblastet dhe qelizat e tjera speciale të indit lidhës.
 • Ceramidet janë yndyrnat (lipidet) e vetë lëkurës.
 • Vitamina C ndihmon në formimin normal të nivelit të kolagjenit.
 • Zinku kontribuon në sintezën normale të proteinave, në mirëmbajtjen e lëkurës, flokëve dhe thonjve dhe ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
 • Biotina kontribuon në mirëmbajtjen e lëkurës.
 • Mangani kontribuon në formimin normal të indit lidhor.

Udhëzime mbi përdorimin

Konsumoni çdo ditë një ampulë. Tundeni mirë para përdorimit. Nuk këshillohet të përdoret nga gratë shtatëzëna apo fëmijët pa rekomandim nga mjeku.

0/5 (0 Reviews)
Firma

DoppelHerz

Mosha

18+

Forma

Ampula

Sasia

14

NutrientëtSasia
vitamin C 80 mg
niacin16 mg NE
Biotin100 µg
zinc5 mg
manganese0.4 mg
Collagen hydrolyzate1 g
Hyaluronic acid50 mg
Ceramides15 mg
µg - microgram
Lista e përbërësve
Water, fructose, stabilizer glycerine, emulsifier gum arabic, collagen hydrolyzate, L-ascorbic acid (vitamin C), mango juice concentrate, orange juice concentrate, thickener xanthan, acidifier citric acid, aroma, sodium hyaluronate, zinc gluconate, ceramide-containing wheat seed extract, sodium benzoate Vitamin B3), manganese sulfate, D-biotin
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Doppelherz – Collagen + Hyaluron + Ceramide”

LART