- 15%

DoppelHerz – Collagen 3000 Liquid

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,250 Lekë.Current price is: 1,912.50 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

DoppelHerz – Collagen 3000 Liquid

Kolagjeni është një përbërës shumë i rëndësishëm i lëkurës sonë.
Në moshë të rë lëkura është më e fortë, më elastike, më e lëmuar dhe pa rrudha. Sidoqoftë, me kalimin e viteve formimi i kolagjenit zvogëlohet, lëkura fillon dehidratohet, bëhet më e thatë dhe ka tendencë të krijojë rrudha. Indi lidhor nën shtresën e sipërme të lëkurës tek të rinjtë përbëhet nga 80% kolagjen, por në moshën 25 vjeç prodhimi i tij bie. Përveç kësaj faktorë të jashtëm siç janë rrezatimi UV nga dielli dhe jetesa jo e shëndetshme ku mund të përfshihen nikotina, alkooli, ushqimi i shpejtë përshpejtojnë uljen e sasisë së kolagjenit. Pasojat e uljes së prodhimit të kolagjenit janë të dukshme që nga mosha 30 vjeç. Përdorimi i rregullt i vitaminave dhe mineraleve ndihmon në mirëmbajtjen e lëkurës.

Një bustinë e lëngshme Doppelherz Collagen përmban 3000 mg hidrolizat kolagjeni, si dhe vitamina dhe elementë me shije të këndshme frutash.

 • Ka shije të këndshme.
 • Mund të merren menjëherë, pa ujë.
 • Vitamina A, zinku dhe biotina ndihmojnë në mirëmbajtjen e lëkurës.
 • Bakri kontribuon në mirëmbajtjen e indit lidhor dhe nivelit të pigmentimit normal të lëkurës.
 • Mangani mbështet formimin normal të indit lidhor.
 • Vitamina B2, vitamina E dhe zinku japin një kontribut të qelizave për tu mbrojtur nga stresi oksidativ.

I përshatshëm për fëmijë mbi 12 vjec.

Udhëzime mbi përdorimin

Konsumojeni në rrugë orale vetëm një bustinë në ditë.

Firma

DoppelHerz

Mosha

12+

Forma

Bustina

Sasia

14

NutrientëtSasia
Vitamin A120 µg RE
Vitamin E1.8 mg alpha-TE
Vitamin B20.21 mg
Niacin2.4 mg NE
Biotin50 µg
Zinc1.5 mg
Copper150 µg
Manganese0.3 mg
Collagen hydrolyzate3000 mg
µg - microgram
Lista e përbërësve
Water, collagen hydrolyzate, acidifier citric acid, aroma, thickener xanthan gum, antioxidant ascorbic acid (vitamin C), zinc gluconate, preservative potassium sorbate, preservative sodium benzoate, DL-alpha-tocopheryl acetate (vitamin E form), nicotinamide (vitamin Bces3), manganese gluconate, sweetener , Sweetener sucralose, retiny acetate (vitamin A form), copper gluconate, riboflavin (vitamin B2), D-biotin (vitamin B7)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  200%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për DoppelHerz – Collagen 3000 Liquid
 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Ka dhe shije shume te mire 😍

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART