- 15%

DoppelHerz – B-Complex Depot

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,150 Lekë.Current price is: 977.50 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Mirëqenia fizike dhe performanca influencohen nga faktorë të ndryshëm. Këtu përfshihet aktiviteti fizik dhe një dietë e shëndetshme. Stresi i jetës së përditshme kërkon energji dhe nerva të forta.

Pse ne duhet të marrim mjaftueshëm vitamina B?

Vitaminat B kompleks përbëhen nga 8 vitamina në total: acidi folik, Vitamina B1, Vitamina B2, Vitamina B6, Vitamina B12, acidi pantotenik, niacin dhe biotin.

Energji dhe nerva të forta

Si përbërës i koenzimave, vitaminat B luajnë rol “në prodhimin e energjisë nga dieta”. Vitaminat biotin, niacin, vitaminat B1, B2, B6 dhe B 12 kontribuon në metabolizmin energjitik dhe në funksionimin normal të sistemit nervor. Acidi pantotenik luan rol në performancën normale mendore.

Formimi i gjakut dhe sistemi imunitar

Vitaminat B6 and B12 kontribuojnë në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut, e cila mundëson transportin e oksigjenit në gjak. Gjithashtu ato kontribuojnë në funskionimin e sistemit imunitar.

Acidi folik luan rol në ndarjen qelizore dhe është i përfshirë në formimin e gjakut.

Niveli i homocisteinës dhe zemra

Acidi folik, së bashku me vitaminat B6 dhe b12, ndihmojnë në mbajtjen e nivelit normal të homocisteinës. Vitamina B1 kontribuon në funksionimin normal të zemrës.

Shkaqet e pamjaftueshmërise së vitaminës B

Dieta jonë ka një impakt të madh në ushqyerjen e trupit tonë. Një dietë jo e balancuar dhe e njëanshme, dietat që zgjasin, si dhe intolerancat ushqimore mund të jenë shkak i marrjes jo të plotë.

Personat që ndjekin dietë vegjetariane ose vegane duhet të jenë të kujdesshëm të zëvendësojnë ato që nuk i marrin nga ushqimet shtazore. Kritike është vitamina B12, e cila gjendet më së tepërmi në ushqimet me origjinë shtazore.

Gjithashtu edhe gjatë përpunimit të ushqimit humbin shumë vitamina. Vitaminat B nuk tolerojnë nxehtësinë, konservimin ose ruajtjen për një kohë të gjatë. Marrja në sasi të madhe të sheqerit, çajit, kafes ose alkoolit ulin vlerat e vitaminave B.

Faktorë si stresi, lodhja ose aktiviteti i shumtë fizik si sporti, rrit nevojat e oragnizmit për vitamina B.

Me një tabletë Vitamine B kompleks të DoppelHerz ju përmbushni nevojat ditore për 8 vitamina B përfshirë dhe acidin folik.

Firma

DoppelHerz

Mosha

20+

Forma

Tableta

Sasia

45

Nutriotional Information

ingredient amount
folic acid 600 μg
Vitamin B1 4.2 mg
Vitamin B2 4.8 mg
Vitamin B6 6 mg
Vitamin B12 3 μg
pantothenic acid 18 mg
niacin 21.6 mg
biotin 150 μg

Ingredients
Lactose, coating agents hydroxypropylmethylcellulose, hydroxypropylcellulose and shellac, rice starch, nicotinamide, calcium D-pantothenate, separating agents silicon dioxide, magnesium salts of fatty acids and talc, pyridoxine hydrochloride, thiamine mononitrate, riboflavin, dyes titanium dioxide and iron oxides and iron hydroxides, humectants glycerol, pteroyl monoglutamic acid, emulsifier polysorbate 80, D-biotin, cyanocobalamin

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për DoppelHerz – B-Complex Depot
 • Blerta A. (blerës i verifikuar)

  Doppelherz eshte super firme

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART